شبکه مستند سیما به مناسبت سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی با پخش مستندهای «خاطرات آن مرد»، «رفیق شفیع»، «یک لحظه»، «عیدوک»، «دوئل بوکمال» و «پاییز پنجاه سالگی» یاد و خاطره قهرمان ملی را گرامی می دارد.

به گزارش جماران از روابط عمومی شبکه مستند، مجموعه مستند «خاطرات آن مرد» به کارگردانی ساسان فلاح فر، روایتی از حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در زادگاهش، روستای قنات ملک است.این مستند از 9 تا 13 دی ساعت 17:30 روی آنتن می‌رود و تکرارش روز بعد ساعت 12:30 است.

مستند 2 قسمتی «رفیق شفیع» به تهیه کنندگی علیرضا رستگاران و کارگردانی مشترک نعمت مهدیانی و احسان متولی هم روایت راننده سردار سلیمانی از سال ها معاشرت با حاج قاسم است. نصرالله جهانشاهی از کودکی با حاج قاسم همسایه بوده و در بیش از ۳۰ سال همراهی خاطرات زیادی از معاشرت با او دارد. این مستند شنبه و یکشنبه (9 و 10 دی) ساعت 20 روی آنتن می رود و تکرارش روز بعد ساعت 10 است.  مستند «یک لحظه» هم دوشنبه 11 دی ساعت 20 پخش می شود و تکرارش روز بعد ساعت 9 خواهد بود.

«عیدوک» به کارگردانی امیر عسکری و تهیه کنندگی  مرتضی شعبانی روایت بخشی از زندگی و مواجهه بزرگ‌ترین شرور جنوب شرق کشور عیدوک بامری با حاج قاسم سلیمانی است. حاج قاسم به دنبال راهی برای به دام انداختن عیدوک است ولی بیم آن را دارد که در این بین به مردم عادی آسیب برسد تا اینکه یک اتفاق این رویاروی را فراهم می‌کند.

این مستند که جایزه بخش سرباز وطن (یادبود شهید حاج قاسم سلیمانی) را از هفدهمین جشنواره سینما حقیقت گرفته است، سه شنبه 12 دی ساعت 20 پخش می شود و تکرارش روز بعد ساعت 9:30 خواهد بود.

مستند «دوئل بوکمال» که برنده جایزه بهترین نویسنده گفتار متن و بهترین تدوین از هفدهمین جشنواره مستند «سینما حقیقت» شده است هم چهارشنبه 13 دی ساعت 20 در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته است و روز پنجشنبه 14 دی ساعت 10 تکرار می شود.

«دوئل بوکمال» به کارگردانی محمدرضا ابوالحسنی و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی روایتی مهیج از درایت حاج قاسم در عملیات نفس گیر و مهم «بادیه» صحراست و در آن به عملیات پیچیده آزادسازی بوکمال در سوریه پرداخته شده است.

فیلم مستند «پاییز پنجاه سالگی» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده روایتی از ناگفته‌های زندگی شهید قاسم سلیمانی هم پنجشنبه 14 دی ساعت 19:30 پخش می‌شود.

«پاییز پنجاه سالگی» روایتی از زندگی شهید قاسم سلیمانی از زبان سردار محمد جمالی، همرزمش است و با نگاهی به دوران حضور «حاج قاسم» در منطقه جنوب‌شرق کشور از مهمترین دوران فعالیت ایشان تولیده شده است. بازپخش این مستند جمعه 15 دی ساعت 12:30 است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.