جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در ارتباط با همکاری میان باکو و تهران در این زمینه تصریح کرد: «ما در جریان تاریخ شروع محاکمه قرار گرفتیم و با توجه به نتایج آن، تصمیمات متناسبی اتخاذ خواهیم کرد».

به گزارش جماران به نقل از فارس، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان جیحون بایراموف امروز (پنجشنبه) تصریح کرد که منتظر نتایج دادگاه عامل حمله بهمن ماه سال گذشته به سفارتخانه جمهوری آذربایجان در ایران هستند.

خبرگزاری ترند گزارش کرد، بایراموف در جریان یک کنفرانس خبری از گفت‌وگو با ایران درباره این حمله خبر داد و گفت فردی که مرتکب این حمله شده باید به شدت تنبیه شود و امنیت سفارتخانه آنها نیز تأمین گردد.

وی در ارتباط با همکاری میان باکو و تهران در این زمینه تصریح کرد: «ما در جریان تاریخ شروع محاکمه قرار گرفتیم و با توجه به نتایج آن، تصمیمات متناسبی اتخاذ خواهیم کرد».

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران بارها از اتفاق نظر میان دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان برای بازگشایی سفارتخانه باکو در تهران خبر داده است. وی دوشنبه هفته جاری تصریح کرد: «نقشه راهی برای بازگشایی سفارت آذربایجان تدوین شده و تلاش ها به خوبی پیش رفته است».

سال گذشته، یک فرد مسلح به دلایل خانوادگی و با استفاده از یک سلاح گرم وارد سفارت جمهوری آذربایجان شد که رئیس گروه حفاظت سفارت کشته شد و دو نفر دیگر زخمی شدند که پس از آن عامل مسلح توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.