به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی؛ اژه‌ای برای اعطای مرخصی ۱۰ روزه به محکومان مسیحی واجد شرایط دستوری صادر کرد.

به گزارش جماران؛ رئیس قوه قضاییه با صدور بخشنامه‌ای خطاب به واحدهای قضایی و دادستان‌های سراسر کشور دستور اعطای مرخصی به مدت ۱۰ روز برای محکومان مسیحی واجد شرایط را صادر کرد.

 به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، به مناسبت فرا رسیدن سال نو میلادی ۲۰۲۴ و میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با صدور بخشنامه‌ای خطاب به واحدهای قضایی و دادستان‌های سراسر کشور دستور اعطای مرخصی به مدت ۱۰ روز برای محکومان مسیحی واجد شرایط را صادر کرد.

مفاد این بخشنامه به شرح ذیل است:

به مناسبت فرا رسیدن سال نو میلادی ۲۰٢٤ و میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آثار مثبت و سازنده حضور زندانیان در کنار خانواده و در اجرای ماده ۱۹۷ از آئین‌نامه اجرایی سازمان زندان‌ها، کلیه محکومان مسیحی که واجد شرایط قانونی مرخصی بوده و در زندان به سر می‌برند یا در حال مرخصی هستند غیر از جرایم جاسوسی، اقدام علیه امنیت کشور که محکومیت آنان بیش از سه سال باشد، محکومین به قصاص، اعدام، جرایم باندی و سازمان یافته، اخلال در نظام اقتصادی، کلیه جرایم مرتبط با سرقت و آدم‌ربایی، به مدت ۱۰ روز مرخصی اعطاء می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.