رمضان قدیروف رهبر چچن در سخنانی گفت که اگر روسیه می‌خواست مثل رژیم صهیونیستی که بی‌امان غزه را می‌کوبد در اوکراین عمل می‌کرد، ظرف سه ماه جنگ را تمام می‌کرد.

به گزارش جماران؛ رمضان قدیروف، رهبر چچن، پیش‌بینی کرد که جنگ اوکراین و روسیه احتمالا تا بهار یا تابستان ۲۰۲۴ پایان یابد چرا که به اعتقاد او «کی‌یف تمام منابع لازم را تمام می‌کند.»

به نوشته ایسنا، سربازان چچن نقش مهمی در جنگ با اوکراین ایفا کرده‌اند و رئیس چچن به پیشرفت در خط مقدم توجه زیادی دارد. او پیش‌بینی می‌کند که کمبود نیروی انسانی، تسلیحات و پول به طور کامل توانایی‌های نظامی کی‌یف را حداکثر تا ژوئن یا ژوئیه کاهش دهد.

رمضان قدیروف در سخنانی گفت که اگر روسیه می‌خواست مثل رژیم صهیونیستی که بی‌امان غزه را می‌کوبد در اوکراین عمل می‌کرد، ظرف سه ماه جنگ را تمام می‌کرد.

رئیس منطقه چچن گفت: رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین به ما دستور داد زیرساخت‌ها و شهرها را تا حد امکان دست‌نخورده نگه داریم وگرنه کی‌یف را می‌گرفتیم. ما فقط هفت کیلومتر فاصله داشتیم. اما رئیس‌جمهور هیچ علاقه‌ای به نابودی اوکراین به عنوان یک کشور ندارد.

نیروهای روسی در مرحله اولیه جنگ به پایتخت اوکراین نزدیک شدند. با این حال، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که پس از پیشرفت در مذاکرات صلح با میانجیگری ترکیه در استانبول در مارس ۲۰۲۲، جایی که هیئت‌ها پیش‌نویس آتش‌بس را امضا کردند، نیروهای خود را خارج می‌کند.

اما بعدا ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین مذاکرات را لغو کرد و مدعی شد که به دلیل کشف شواهد ادعایی از جنایات جنگی در شهر بوچا، این کار دیگر امکان‌پذیر نیست. مسکو صراحتا این اتهامات را رد کرد و ادعاهای کی‌یف را بهانه‌ای برای ادامه جنگ خواند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.