آژانس بین المللی انرژی مستقر در پاریس در این گزارش ماهانه با افزایش ۱۳۰ هزار بشکه ای پیش بینی پیشین خود نوشت که مصرف جهانی نفت در سال ۲۰۲۴ به دلیل بهبود دورنمای اقتصادی آمریکا و کاهش قیمت نفت، روزانه یک میلون و ۱۰۰ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، خبرگزاری رویترز امروز گزارش داد، با وجود توافق دیروز در “کاپ ۲۸” در مورد جایگزینی سوخت های فسیلی، آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش خود پیش‌بینی رشد جهانی تقاضای نفت در سال ۲۰۲۴ را مطرح کرده که این نشاندهنده تداوم اتکا به طلای سیاه در کوتاه مدت است.

رویترز نوشت که آژانس مستقر در پاریس در این گزارش ماهانه با افزایش ۱۳۰ هزار بشکه ای پیش بینی پیشین خود نوشت که مصرف جهانی نفت در سال ۲۰۲۴ به دلیل بهبود دورنمای اقتصادی آمریکا و کاهش قیمت نفت، روزانه یک میلون و ۱۰۰ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

در این گزارش آمده است: کاهش بهای نفت محرک افزایش مصرف نفت است.

به نوشته رویترز، با وجود تصمیم اخیر اوپک پلاس در مورد تمدید کاهش تولید در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۴، بهای نفت در هفته جاری به کمترین سطح ۶ ماهه اخیر و بشکه ای ۷۲ دلار رسید.

با این حال، پس از انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی بهای نفت خام با ۲ درصد افزایش به حدود ۷۶ دلار در هر بشکه افزایش یافت.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.