​مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی گفت: مهاجرت پزشکان و سقف پرداختی‌ها بسیار نگران کننده است و اعتماد پزشکان به پشتیبانی نظام سلامت از آنها به عنوان حرفه‌مندان کاهش یافته است.

به گزارش جماران؛ به نقل از مهر، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، مهاجرت پزشکان و سقف پرداختی‌ جامعه پزشکی را بسیار نگران کننده دانست.

یکصد و ششمین نشست مجمع عمومی فرهنگستان علوم پزشکی ایران تشکیل شد.

در این نشست، سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، گزارشی از فعالیت‌های مجمع عمومی را ارائه کرد و افزود: مهاجرت پزشکان و سقف پرداختی‌ها بسیار نگران کننده است و اعتماد پزشکان به پشتیبانی نظام سلامت از آنها به عنوان حرفه‌مندان کاهش یافته که ما در فرهنگستان در این زمینه، مکاتباتی با رئیس جمهور داشته‌ایم و کارهایی در دولت در حال انجام است و باید تلاش کنیم مردم کمتر متضرر شوند و شرایط پزشکان نیز بهتر شود.

وی به بحث سلامت معنوی اشاره کرد و گفت: سند سلامت معنوی با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به همت فرهنگستان علوم پزشکی تدوین خواهد شد و امیدواریم سلامت معنوی بتواند به عنوان بُعد چهارم سلامت جایگاه خود را در نظام سلامت پیدا کند.

در ادامه، سید حسن امامی رضوی دبیر فرهنگستان علوم پزشکی، پیش‌نویس بیانیه مجمع عمومی را با موضوع " اولویت‌های مهم بخش سلامت، راهبردها و راهکارها " قرائت کرد و اعضای مجمع عمومی به بحث و بررسی در خصوص موارد مطرح شده در این پیش نویس پرداختند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.