سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: ما معتقدیم که این به نفع یوهان [فلودروس] و تلاش‌های صورت گرفته توسط مقامات سوئدی، برای رهایی او از زندان است که ما تمام اقدامات خود را با احتیاط و محرمانه انجام دهیم. وی بر همین اساس تصریح کرد که اظهارنظرهای مداوم به صلاح پرونده وی نیست.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد که این بلوک اظهارنظر درباره پرونده «یوهان فلودروس» تبعه کشور سوئد که به جرم جاسوسی در ایران محکوم است را به صلاح نمی‌داند.

«پیتر استانو» روز پنجشنبه در پاسخ به خبرنگاری که از او درباره آخرین وضعیت پرونده این محکوم سوئدی پرسید، افزود: ما معتقدیم که این به نفع یوهان [فلودروس] و تلاش‌های صورت گرفته توسط مقامات سوئدی، برای رهایی او از زندان است که ما تمام اقدامات خود را با احتیاط و محرمانه انجام دهیم. وی بر همین اساس تصریح کرد که اظهارنظرهای مداوم به صلاح پرونده وی نیست.

این درحالیست که رسانه‌های غربی با نزدیک شدن به سالگرد اغتشاشات سال گذشته، تبلیغات ضد ایرانی، انتشار گزارش‌های مداخله‌جویانه در امور داخلی ایران و حمایت از گروه‌های معاند را شدت بخشیده‌اند.

بر همین اساس نشریه آمریکایی نیویورک تایمز چندی پیش در تداوم جوسازی‌های منفی علیه ایران، ادعا کرد که یک شهروند سوئدی که برای اتحادیه اروپا کار می‌کرد بیش از ۵۰۰ روز در ایران زندانی است.

بر پایه این گزارش، یوهان فلودروس ۳۳ ساله اهل سوئد، بهار سال گذشته در سفری همراه با چند تن از دوستان سوئدی خود راهی ایران و در تاریخ ۱۷ آوریل (۲۸ فروردین) ۲۰۲۲ در فرودگاه بازداشت شد.

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هفته پیش طی سخنانی اظهار داشت که برای آزادی نامبرده سرسختانه تلاش می‌کند. وی با این حال از ارائه جزئیات بیشتر در این زمینه خودداری کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.