نخست وزیر پاکستان اظهار امیدواری کرد بعد از تحولات مربوط به انتخابات پاکستان، رئیس جمهور ایران اولین رییس دولتی باشد که به پاکستان سفر می‌کند.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، نخست وزیر پاکستان ضمن دعوت از رئیسی، ابراز امیدواری کرد بعد از تحولات مربوط به انتخابات پاکستان، رئیس جمهور ایران نخستین رییس دولتی باشد که به پاکستان سفر می‌کند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه روز پنجشنبه در جریان سفر رسمی خود به پاکستان، با شهباز شریف نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

در این دیدار که وزیر خارجه پاکستان هم حضور داشت امیرعبداللهیان گزارشی از تفاهمات و توافقات انجام شده در مذاکرات مربوط به موضوعات سیاسی، اقتصادی، تجاری، امنیتی و مرزی ارائه کرد.

 

99

 

وزیر امور خارجه بر موضوعات بانکی، تهاتر و خط انتقال گاز به عنوان مسائل مهم بین دو کشور تاکید و بر اراده قاطع جمهوری اسلامی ایران در اجرای توافقات به عمل آمده در این سفر و توافقات پیشین تصریح کرد.

امیرعبداللهیان در دیدار با نخست وزیر پاکستان راهکارهایی که می‌تواند در چارچوب حقوق بین الملل همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور را توسعه دهد تشریح کرد.

شهباز شریف نخست وزیر پاکستان در این ملاقات ضمن استقبال از سفر هیات جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر دعوت خود از رئیس جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد که وی مدعو ملت پاکستان هستند.

وی اظهار امیدواری کرد بعد از تحولات مربوط به انتخابات پاکستان، رئیس جمهور ایران اولین رییس دولتی باشد که به پاکستان سفر می‌کند.

در این ملاقات همچنین درباره موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی از جمله تحولات افغانستان مورد تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.