سید کاظم صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: در لیست تحریم‌ها ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز قرار دارد اما به فضل الهی امروز در تمام وزارتخانه‌ها و ادارات شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده و طرح عفاف و حجاب تهیه شده و به همه ادارات ابلاغ شده است.

به گزارش جماران؛ خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تنها امنیت و آسایش را برای ملت ایران به ارمغان آورده، بلکه اروپایی‌ها را از آتشی که با دست خودشان ایجاد کردند نجات داد؛ اما بهتر است که اروپایی‌ها بدانند که با اقدام اخیر آنها سپاه از گذشته قویتر خواهد شد و دماغ آنها را بیشتر از سابق بر خاک خواهد مالید.

کاظم صدیقی در خطبه عبادی نمازجمعه این هفته تهران ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی بیان کرد: همه ملت ایران و همه دلدادگان به دین و مکتب پیامبر و همه نورانیانی که مشعل قرآن بر دل آنها تابیده را به پرهیز از آنچه خدا را خشنود نمی‌کند و اقبال به آنچه که خدا را خشنود می‌سازد، دعوت می‌کنم. رضایت خدا بالاترین مقامی است که انسان به آن می‌رسد. خداوند اهل تقوا را دوست می‌دارد. از بهشت و از رفاه و از رهایی از خطرات مهمتر دوست داشتن خداوند است. خدا نکند که خداوند از ما نگاه بردارد. خداوند کسانی را که اهل خیانت و اهل کفر نعمت‌ها هستند دوست ندارد. هر کسی اهل صداقت، امانت، دیانت و مقاومت باشد خداوند آن را دوست می‌دارد.

خطیب نماز جمعه تهران در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته تهران ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی و با اشاره به آغاز اجلاسیه نماز بیان کرد: قرآن کریم نماز را به عنوان پناهگاه معرفی کرده و آنهایی که به این پناهگاه روی نمی‌آورند نمی‌دانند که نماز چه پناهگاه مستحکمی است. نماز یاور و پناهگاه بندگان است. در قرآن کریم آمده است که نماز یک قیام و قعود نیست، بلکه ملکوت دارد. از آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، وزارت علوم، سازمان تبلیغات و حوزه‌های علمیه انتظار می‌رود که جوانان را به این پناهگاه دعوت کنند. همچنین از هنرمندانی که خدا و قیامت را قبول دارند. نه آنهایی که قبول نداشته و به آمریکا پناهنده می‌شوند و همه چیز را از دست می‌دهند، بلکه هنرمندانی که اعتقاد دارند از ظرفیت هنر برای جذب جوانان به نماز استفاده کنند. با هنر دل‌ها را به این سفره الهی دعوت کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: رهبر بزرگوار ما که نور خداست چه عبارت‌های زیبایی در پیام اجلاسیه نماز به کار بردند. در پیام رهبری آمده است صف‌های نماز جماعت صفوف به هم پیوستگی فعالیت‌های اجتماعی را پدید می‌آورد. این همه کمک به جبهه‌ها از این مساجد و اجتماعات دینی برخاست. شهدای ما و شهید سلیمانی تربیت شده صفوف نماز جماعت هستند. اگر می‌خواهیم در مسائل اجتماعی، سیاسی و بین‌المللی اثرگذارتر باشیم باید صفوف نماز جماعت را فشرده‌تر کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه خاطرنشان کرد: دنیای غرب علیه مقدسات الهی برخاسته و به جنگ با خدا آمده است. قرآن را می‌سوزانند و مقدسات ما را هدف گرفته‌اند. گاهی با کشیدن کاریکاتور پیامبر ما و گاهی با قلم مسموم سعی دارند تا چهره پیامبر را تخریب کنند. اخیرا نیز به برترین شخصیت قابل ارائه به بشریت و مرجع تقلید اخلاقی و سیاستمدار هوشمند اهانت کردند. این اهانت به رهبری نبود بلکه آنها از اسلام وحشت دارند. از آنجا که انقلاب اسلام ناب را به صحنه آورده و پرچم اقتدار و عزت با این انقلاب روز به روز توسعه می‌یابد، دنیای غرب در برابر جاذبه دین اسلام و پرچم حکومت دینی که حاکم آن مرد خداست وحشت کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: با سلاح گرم به میدان آمدند و با ترور و کودتا و با ماموریت‌های نفوذی و فتنه و تحریک قومیتی تمام تلاش خود را کردند، اما دیدند که در برابر این موج عظیم عرشی نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. لذا دست به جنایتی غیر قابل وصف و وحشی‌گری عجیب بر خلاف شعارهای فریبکارانه‌ای که در حوزه آزادی سر می‌دهند زده و به قرآن و اسلام هتک حرمت می‌کنند.

صدیقی افزود: این کار یک نشریه یا یک فرد نیست بلکه حکومت‌های غربی در این جهت یکی شده و یک روز در هلند، یک روز در سوئد و یک روز در آلمان و یک روز در آمریکا این اهانت‌ها ادامه دارد. اینها غافل هستند از اینکه خداوند به امور آنها آگاه است. الحمدالله پس از این توهین و اهانت‌ها در کشورهای مختلف اجتماعات عظیمی شکل گرفت و این حرکت مذبوهانه را محکوم کردند. امروز نیز در سرتاسر کشور بعد از نماز جمعه مردم غیور هتک حرمت به قرآن کریم را محکوم خواهند کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: به دنبال این اهانت به مقدسات شاهد تحریم کردن اشخاصی از همه نهادها از جمله سپاه پاسداران بودیم؛ البته اتحادیه اروپا ابتدا بنا داشت که سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهد. در حالیکه سپاه پاسداران از روز اول خودش را فدای دین، کشور و انقلاب کرد و برای آرامش و امنیت مردم گام برداشت.

صدیقی بیان کرد: سپاه پاسداران در غم و شادی، در شهر و روستا و در کنار مردم بود و بزرگترین خدمت را نه تنها به ایران اسلامی و جبهه مقاومت کرد بلکه به خود اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها نیز کمک کرد تا از آتشی که با دست خودشان به نام داعش ایجاد کردند رهایی یابند. سردار سلیمانی ما بود که با ابتکار عمل توانست حلقه‌ای از مجاهدات کشورهای مختلف را تشکیل دهد و دست نشانده آمریکا و اروپا یعنی داعش را کنار زده و برای همیشه امنیت را برای بشریت به ارمغان بیاورد. اروپایی‌ها باید بدانند که با این اقدام آنها سپاه پاسدارن قویتر از گذشته خواهد شد و دماغ آنها را بیشتر از سابق بر خاک خواهد مالید.

وی خاطرنشان کرد: در لیست تحریم‌ها ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز قرار دارد اما به فضل الهی امروز در تمام وزارتخانه‌ها و ادارات شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده و طرح عفاف و حجاب تهیه شده و به همه ادارات ابلاغ شده است. ستاد امر به معروف بلندگویی برای دعوت به خیر است. حتی در برخی از استان‌ها سیستمی پیش بینی شده تا اگر در هر اداره‌ای تخلفی صورت گرفت توسط این ستاد به بالاترین مسئول منتقل شود و اگر اقدامی صورت نگرفت آنها وارد عمل شوند. آنها دیدند که ستاد امر به معروف در حفاظت از احکام دین و خدمت به مردم موثر است و آن را تحریم کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.