امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه طالبان در دیدار با حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهوری و رئیس نمایندگی سیاسی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، تاکید کرد که حکومت طالبان به رعایت حقابه ایران از رود هیرمند متعهد است.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه طالبان در دیدار با حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهوری و رئیس نمایندگی سیاسی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، تاکید کرد که حکومت طالبان به رعایت حقابه ایران از رود هیرمند متعهد است.

حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس جمهور اسلامی ایران در امور افغانستان که با حفظ سمت به عنوان رئیس جدید نمایندگی سیاسی جمهوری اسلامی ایران (سفارت) در کابل تعیین شده است، اوایل هفته جار وارد کابل شد و رسماً فعالیت خود را به عنوان رئیس دفتر نمایندگی ایران در کابل آغاز کرد.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) نوشت دو طرف در این دیدار در مورد موضوعات سیاسی و اقتصادی میان دو ‌کشور، با تأکید بر حسن همجواری و منافع دوجانبه گفت‌وگو کرده‌اند.

کاظمی قمی در دیدار امیرخان متقی، در مورد گسترش همه جانبه روابط و حقآبه هیرمند گفت و گو کرد.

وی افزود باید تلاش هایی در جهت مدیریت آب انجام شود تا از هدر رفتن آب جلوگیری شود و ایران به حقوق خود دراین باره برسد.

متقی نیز در این ملاقات بر رفع موانع فنی و اقداماتی که از هدر رفت آب هیرمند جلوگیری می کند، تاکید کرد و گفت افغانستان به رعایت حق‌آبه ایران مطابق معاهده ۱۳۵۱ میان دو کشور متعهد است.

سرپرست وزارت خارجه طالبان خاطرنشان کرد کاهش بارندگی ها باعث کمبود آب شده و این یک عذر واقعی است و ما امیدواریم که این مشکل با افزایش بارندگی ها حل شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.