یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش گفت: توطئه‌های دشمن همچون چهار دهه گذشته ادامه دارد و همان طور که در یکی دو ماه اخیر شاهد بودیم، سعی کردند مدارس و دانشگاه‌های ما را به تعطیلی بکشانند، اما با هوشیاری مردم بصیر، کادر آموزش و پرورش و تببین رسانه‌ای این توطئه هم خنثی شد.

به گزارش جماران؛ به نقل از حوزه، وزیر آموزش و پرورش گفت: توطئه‌های دشمن همچون چهار دهه گذشته ادامه دارد و سعی کردند مدارس و دانشگاه‌های ما را در حوادث اخیر به تعطیلی بکشانند، اما با هوشیاری مردم و کادر آموزش و پرورش این توطئه خنثی شد.

 آیین افتتاح طرح دیده‌بان به همت دبیرخانه ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش امروز 17 دی‌ماه با استفاده از بستر برنامه شاد برگزار شد.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در این مراسم اظهار داشت: مقام معظم رهبری بارها پیرامون موضوع جهاد تبیین تاکید داشته و آن را به عنوان یک فریضه قطعی و وجودی مطرح کرده‌اند.

وی افزود: آموزش وپرورش به دو دلیل بستر مهمی برای جهاد تبیین است، اول این که نقش آموزش و پرورش در تبیین دستاوردهای نظام نقش بسیار پررنگی است و دوم اینکه این پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها را باید به نسل آینده‌ساز منتقل کنیم تا نسل دانش‌آموز در معرض این پیشرفت‌ها قرار گیرند، تا مبادا تحت تأثیر جریان رسانه‌ای نظام سلطه قرار گرفته و دچار یأس و ناامیدی از ادامه کار شوند.

رئیس ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش ادامه داد: براساس تحقیقات صورت گرفته دشمن به دنبال آن است که در نگاه مردم جامعه و نسل آینده‌ساز مملکت، پیشرفت‌های علمی در حوزه‌های مختلف را تصنعی نشان دهد، در حالی‌ که خود آنها پیشرفت‌های مختلف ایران اسلامی را در عرصه‌های بین‌المللی دیده و حتی تلاش کردند مدارس را تعطیل کنند.

وی گفت: کرونا اگر چه لطمه زیادی به بحث تعلیم و تربیت ما زد، اما از سوی دیگر دانشمندان ما از 6 روش به واکسن دست پیدا کردند و ما امروز وضعیت خیلی خوبی نسبت به کشورهای دیگر جهان داریم. در این مقوله هم در قله‌های جهانی قرار داریم. ما باید دانش‌آموزان را آشنا کنیم با مفاخری که داشته‌ایم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در ابتدای انقلاب سرانه آموزش و پرورش برای هر دانش‌آموز 1.5 متر بود و امروز با توجه به افزایش جمعیت به ویژه در دهه اخیر و مشکلاتی که وجود دارد سرانه فضای آموزشی به 5.2 متر رسیده است.

وی گفت: توطئه‌های دشمن همچون چهار دهه گذشته ادامه دارد و همان طور که در یکی دو ماه اخیر شاهد بودیم، سعی کردند مدارس و دانشگاه‌های ما را به تعطیلی بکشانند، اما با هوشیاری مردم بصیر، کادر آموزش و پرورش و تببین رسانه‌ای این توطئه هم خنثی شد.

نوری خاطرنشان کرد: طرح دیده‌بان که به همت ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش شکل گرفته است، به عنوان یک طرح شبکه‌ای با مشارکت مدیران مدارس به منظور آشنایی و انتقال برنامه‌های جهاد تببین و مبانی و مصادیق آن به سایر محورها شکل گرفته است و امیدواریم به‌زودی به آثار ارزشمند آن برسیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.