آنچه ما می‌بینیم، عبور دلار از مرز 40 هزارتومان و رکورد شکنی قیمت سکه و طلا است و افزایش 100 میلیون تومانی قیمت برخی خودرو‌ها در یک ماه. فرار 70 میلیارد دلار سرمایه از ایران، فقط به کانادا است. کوچ نخبگان و دانش بنیان‌هاست. آنچه در بازار می‌بینیم چیز‌هایی است در این قاعده اما دعای خالصانه ما هم پشتوانه آرزوست که آنچه می‌گویند تحققی تام بگیرد تا نتایج تمام آن را ببینیم. این باور ماست که دولت هر چه در خدمت موفق‌تر باشد، روزگار ما بهتر خواهد بود.

به گزارش جماران؛ روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به قلم غلامرضا بنی اسدی آورده است:

 علائم صداقت دولت سیزدهم، کرونا را که قول داده بود جمع کرد. / اقتصاد را به برجام گره نزد. / پول بی‌پشتوانه چاپ نکرد. / کارخانه‌ها و شرکت‌ها را فعال کرد. / انرژی هسته‌ای را به حدی رساند که قابلیت تولید بمب اتم را داریم. / از قاچاق هزاران تن آرد، روغن یارانه‌ای جلوگیری کرد. / ایران را عضو شانگهای کرد. / فروش نفت با قیمت بالای صد دلار را به حد مطلوب رساند./ 40 میلیارد دلار فقط از روسیه سرمایه خارجی جذب کرد. / حق آبه ایران از افغانستان را وصول کرد. / یک و نیم میلیون مسکن را در مراحل مختلف ساخت دنبال کرد./ و...

این بخشی از پستی است که عزیزی برایم می‌فرستد به علاوه کلی ادعای دیگر که عکسش را با همه وجود تجربه کرده ایم. می‌پرسم باور کرده‌اید شما؟ جواب می‌دهد، بالاتر،حسش می‌کنیم. می‌گویم: نوش جان! قصد بحث با او را ندارم اما ذهنم در گیر می‌شود و قلم هم روی کاغذ گیر می‌کند به این تحریر که حضرات می‌گویند موفقیت‌های گسترده چنین و چنان است و رونق‌ها بی‌نظیر و به قول آن تریبون‌دار محترم، "موفقیت‌های چشم گیر ایران اسلامی دشمن را به زانو در آورده است." این آرزو به دعا خواسته ما از خداوند علیم و قادر است همچنین دیگر بیان ایشان که "ایران اسلامی به قدرت اول دنیا تبدیل شده است." می‌خواهیم چنین باشد اما قانون طبیعت با خواست ما تنظیم نمی‌شود.

سنت الهی هم بر سعی و تلاش است؛ "وَأَنْ لَیْسَ لِلْإِنْسَانِ إِلَّا مَا سَعَی؛ و اینکه براى انسان جز حاصل تلاش او نیست" تا نکوشیم و تا درست برنامه‌ریزی و اجرا نکنیم، آرزو هامان بر زمین خواهد ماند. به خود و بینایی خویش شک می‌کنم اما به قوام و صداقت بیان حضرات نه. لذا با خود می‌گویم شاید بزرگواران چشم برزخی دارند. شاید دیدن توفیقات نیاز به چشم مسلح دارد که در صلاحیت ما نیست که نمی‌بینیم. نه این که - خدای نکرده - نخواهیم که ببینیم والا آرزوی ماست آنچه دوستان در عوالم دیگر می‌بینند، در زمین محقق شود. چون آنچه ما می‌بینیم، عبور دلار از مرز 40 هزارتومان و رکورد شکنی قیمت سکه و طلا است و افزایش 100 میلیون تومانی قیمت برخی خودرو‌ها در یک ماه. فرار 70 میلیارد دلار سرمایه از ایران، فقط به کانادا است. کوچ نخبگان و دانش بنیان‌هاست.

خرده ریزه‌اش می‌شود این که در یکسال گذشته، روغن مایع 287 درصد، ماکارونی 134 درصد، برنج 130 درصد، سیب زمینی 119 درصد، مرغ 104 درصد، شیر 84 درصد، قند 78 درصد، تخم مرغ 63 درصد، رب گوجه 62 درصد، شکر 59 درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

آنچه در بازار می‌بینیم چیز‌هایی است در این قاعده اما دعای خالصانه ما هم پشتوانه آرزوست که آنچه می‌گویند تحققی تام بگیرد تا نتایج تمام آن را ببینیم. این باور ماست که دولت هر چه در خدمت موفق‌تر باشد، روزگار ما بهتر خواهد بود.

 این دعا و آرزو هیچگاه این دولت و آن دولت نمی‌کنیم، همه شان را موفق می‌خواستیم و می‌خواهیم چون هم بهره‌اش را خودمان می‌بریم و هر دولت هم برشی از کارنامه انقلاب اسلامی است که ثبت تاریخ می‌شود.

ما فرزندان انقلابیم و سرفرازی همه دولت‌ها را افتخار خود می‌دانیم و مثل بعضی‌ها نیستیم که پیش پای یک دولت، سنگ می‌گذارند و ماشین دولت دیگر را با هول دادن می‌خواهند روشن کنند. ما می‌خواهیم موفقیت‌ها چنان روز افزون باشد که از این دولت تا آن دولت، گشایش‌ها بیشتر و بیشتر باشد.

اما دریغ که گاه ماجرا چنان پیش نمی‌رود که می‌خواهیم. می‌گویند سفره مردم را به برجام و اف‌ای تی اف گره نزدیم، درست می‌گویند. به هیچ جای دیگر هم گره نزداند. به همین خاطر است که نسیم نوزیده، سفره به هر جا می‌رود. مثل قایقی که به هیچ جا گره نخورده است...

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.