علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در واکنش به برخی اخبار مبنی بر ثبت طرحی در خصوص «ممنوع الخروجی دانشجویان هنجارشکن»، گفت: چنین طرحی در دستور کار صحن یا کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس قرار ندارد.

به گزارش جماران؛ رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ضمن مخالفت خود و کمیسیون متبوعش با هرگونه طرحی در خصوص ممنوع الخروج کردن دانشجویان، گفت: هیچ طرحی در این خصوص در دستور کار صحن یا کمیسیون آموزش مجلس قرار ندارد.

علیرضا منادی سفیدان در واکنش به برخی اخبار مبنی بر ثبت طرحی در خصوص «ممنوع الخروجی دانشجویان هنجارشکن»، گفت: چنین طرحی در دستور کار صحن یا کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس قرار ندارد.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یازدهم ادامه داد: گویا در قالب پیش طرح در سامانه قانونگذاری نمایندگان پیش نویس طرحی بارگذاری شده حتی هنوز به مرحله جمع آوری امضا از سوی نمایندگان نیز نرسیده است.

منادی تصریح کرد: در صورت وجود چنین طرحی قطعا کمیسیون آموزش نسبت به آن نظر مثبت نخواهد داشت.

براساس این گزارش، این پیش طرح توسط یکی از نمایندگان‌ صرفا در سامانه مجلس ثبت شده است و هنوز به مرحله جمع آوری امضا از نمایندگان و اعلام وصول توسط هیات رئیسه نرسیده است./ ایرنا

 

طرح ارتقای انضباط محیط‌های دانشگاهی در دستورکار کمیسیون آموزش نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در رابطه با طرح «حمایت از جامعه علمی و ارتقای انضباط محیط‌های دانشگاهی» گفت: چنین طرحی در دستورکار کمیسیون آموزش مجلس وجود ندارد.

شیوا قاسمی پور درباره خبری مبنی بر اینکه طرح «حمایت از جامعه علمی و ارتقای انضباط محیط‌های دانشگاهی» در مجلس مطرح شده است، گفت: چنین طرحی در دستورکار کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی وجود ندارد و اگر هم چنین موضوعی مطرح باشد با آن مخالفیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: چنین چیزی اصلا وجود ندارد، مشکلات دانشگاه به خود دانشگاه ربط دارد و هیچ کسی نیز حق ورود به آن را ندارد، چه نماینده باشد چه دستگاه های دیگر.

وی افزود: مگر وزارتخانه ندارند؟ این کمیسیون آموزش است که باید در مورد دانشگاه صحبت کند، کار کمیسیون آموزش نیز علمی است و در این موضوعات دخالت نمی کند و اصلا به حوزه ما ربطی ندارد.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر زمانی چنین موضوعی هم باشد به شدت با آن مخالفم./ ایسنا

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.