امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: به طور مستمر با طرف آمریکایی پیام تبادل می‌کنیم، آخرین پیام‌مان در کمتر از ۷۲ ساعت گذشته بود، آمریکایی‌ها پیغام می‌دهند برای برجام شتاب دارند اما مصاحبه می‌کنند و می‌گویند اولویت‌مان نیست.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، وزیر امورخارجه کشورمان با بیان اینکه به طور مستمر با طرف آمریکایی پیام تبادل می‌کنیم، گفت: آخرین پیام‌مان در کمتر از ۷۲ ساعت گذشته بود، آمریکایی‌ها پیغام می‌دهند برای برجام شتاب دارند اما مصاحبه می‌کنند و می‌گویند اولویت‌مان نیست.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آمریکایی‌ها واقعا ریاکارانه برخورد می‌کنند، اظهار داشت:برای عبور از تحریم‌ها قوی به کار خود ادامه خواهیم داد،ما برای مذاکره، مذاکره نکردیم برای دریافت نتیجه مذاکره کردیم.

امیرعبداللهیان اظهار داشت: به طور مستمر با طرف آمریکایی پیام تبادل می‌کنیم، آخرین پیام‌مان در کمتر از ۷۲ ساعت گذشته بود، آمریکایی‌ها پیغام می‌دهند برای برجام شتاب دارند اما مصاحبه می‌کنند و می‌گویند اولویت‌مان نیست.

امیر عبداللهیان در پاسخ به سوالی در خصوص تلاش طرف اروپایی برای تصویب قطعنامه ضد ایرانی در نشست شورای حکام گفت: پیام‌های لازم را به طرف‌های اروپایی داده‌ایم با برخی از وزرای خارجی اروپا از جمله آقای جوزف بورل مسئول عالی سیاست خارجی اروپا صحبت کرده‌ایم اگر اروپایی‌ها این مسیر غیرسازنده را متوقف نکنند با پاسخ متقابل اما موثر ما مواجه خواهند شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.