محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور صبح امروز به منظور دیدار با آیات عظام جوادی آملی، شبیری زنجانی، نوری همدانی و سبحانی به شهر مقدس قم سفر کرد.

به گزارش جماران؛ معاون اول رئیس جمهور با آیت‌الله العظمی جوادی آملی دیدار کرد.

به نوشته ایسنا، محمد مخبر در این دیدار که صبح امروز (سه شنبه) در شهر قم صورت گرفت، گزارشی از وضعیت کشور و عملکرد دولت ارائه داد.

معاون اول رئیس جمهور، کشور را دارای مزیت ها و نعمت های خدادادی کم نظیر دانست که با اتکا به هر یک از آنها می توان کشور را بخوبی اداره کرد.

وی به اقدامات دولت در خصوص تامین کالاهای اساسی، فروش نفت، اصلاح یارانه ها، انتقال آب، تامین انرژی، سرمایه گذاری خارجی، دیپلماسی منطقه ای، مسکن و اشتغال اشاره کرد و برنامه های دولت را برای کنترل تورم و رشد اقتصادی کشور تشریح کرد.

معاون اول رئیس جمهور با تقدیر از مواضع مراجع و علما در حمایت از دولت افزود: تدابیر و نظرات مراجع معظم راهگشای دولت در مسیر حل مشکلات مردم و پیشرفت کشور خواهد بود.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار گزارش معاون اول رئیس جمهور را گزارشی نافع و امیدبخش دانست و بر تلاش و خدمت بیشتر برای رفع مشکلات قشرهای مختلف مردم تاکید کرد.

وی مردم ایران را مردمی محترم، فهمیده و فداکار دانست و تاکید کرد: مردم جایگاه مهمی دارند و باید با عزت و آبرو اداره شوند.

وی قرآن را حافظ جمهوری اسلامی دانستند و با توجه به هجمه های همه جانبه دشمن، حل مشکلات جاری را مورد تاکید قرار دادند.

 

مخبر و سبحانی

 

معاون اول رئیس‌جمهور در دیدار با آیت‌الله سبحانی: مشکلی برای تامین کالاهای اساسی نداریم

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به تأثیر جنگ اوکراین در افزایش قیمت جهانی غلات و کمبود مواد غذایی تاکید کرد که با این وجود، با تدابیر دولت مشکلی در زمینه تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد.

محمد مخبر که امروز سه‌شنبه به قم سفر کرده است‌، در دیدار با آیت‌الله‌العظمی‌ سبحانی با اشاره به موقعیت استراتژیک‌ و ظرفیت‌ها و امکانات کشور برای حل مشکلات و رونق اقتصادی گفت: بزرگ‌ترین نگرانی در مقطع آغاز به‌ کار دولت تأمین کالاهای اساسی بود اما امروز با اقدامات انجام شده، نگرانی در این زمینه وجود ندارد و به نقطه اطمینان‌بخش رسیده‌ایم.

وی با اشاره به تأثیر جنگ اوکراین در افزایش قیمت جهانی غلات و کمبود مواد غذایی اظهار داشت که با این وجود، با تدابیر دولت مشکلی در زمینه تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد.

معاون اول رئیس‌جمهور درباره اجرای‌ طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها نیز تصریح کرد: پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث افزایش قاچاق و بی عدالتی در جامعه شده بود که دولت‌ با شجاعت در جهت اصلاح آن گام برداشت.

مخبر، توسعه روابط با همسایگان، افزایش صادرات گاز، فروش نفت و درآمدهای ارزی‌ کشور، جلوگیری از روند خلق پول و کاهش آمار مرگ و میر روزانه بیماران کرونایی در پی تولید واکسن داخلی را از دیگر توفیقات دولت در یک سال گذشته عنوان کرد.

وی از کاهش تورم‌ و حل معضل بیکاری و مسکن به‌عنوان اولویت‌های کاری دولت سیزدهم برشمرد و خاطرنشان کرد که دولت با عزم راسخ و برنامه‌ای کاربردی این سه موضوع را پیگیری خواهد کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت همواره خود را نیازمند نظرات مراجع‌ و علما می‌داند، ابراز داشت: دولت به توصیه‌های بزرگان توجه دارد و خود را بی‌نیاز از رهنمودهای خیرخواهانه نمی‌داند.

آیت‌الله‌ العظمی‌ سبحانی نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات دولت، بیان کرد: اداره کشور همواره امری دشوار همراه با فراز و فرود بوده و حوادث، فرصتی برای آسیب‌شناسی و رفع نقاط ضعف هستند.

این مرجع عالیقدر با بیان اینکه حوادث و مشکلات نباید دولت را از پیگیری برنامه‌ها و تلاش‌هایش در خدمت‌رسانی به مردم باز دارد، برای دولت در پیشبرد اهدافش‌ آرزوی موفقیت کرد.

 

 

photo_2022-11-16_17-47-43

 

مخبر: دولت برای ارتقاء وضعیت معیشتی مردم اهتمام جدی دارد

معاون اول رییس جمهور در ادامه سفر خود به قم با آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار و گزارشی از اقدامات انجام شده دولت و برنامه های آتی ارائه کرد و گفت: دولت برای توسعه کشور و ارتقاء وضعیت معیشتی مردم بخصوص اقشار کم درآمد اهتمام جدی دارد.

وی افزود: دولت برنامه ریزی‌های دقیقی برای بهبود عملکرد بانک ها، مهار تورم، افزایش سرمایه‌گذاری، اشتغالزایی، توسعه ترانزیت و تولید مسکن دارد و اعتبارات مناسبی را برای اجرای این برنامه های پیش‌بینی کرده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.