رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد هیأت ایرانی در نشست اخیری که با او در وین داشته، هیچ چیز جدیدی درخصوص برنامه هسته‌ای این کشور ارائه نکرده‌ است.

تهران، ایران / دیدار رافائل گروسی با رئیس سازمان انرژی اتمی. عکس: فارس، حمید وکیلی

به گزارش جماران؛ به نقل از ایسنا، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ادعای اینکه ایران دز نشست اخیر وین چیز جدیدی ارائه نکرده است، خاطر نشان کرد که گفت‌ و گوها با تهران در هفته‌های آتی ادامه خواهد داشت.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شامگاه چهارشنبه در حاشیه کنفرانس آب‌وهوایی در مصر در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز بار دیگر ادعاهای خود علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد.

گروسی مدعی شد هیأت ایرانی در نشست اخیری که با او در وین داشته، هیچ چیز جدیدی درخصوص برنامه هسته‌ای این کشور ارائه نکرده‌ است.

وی در این باره گفت: البته آنها هیچ چیز جدیدی با خود نیاورده بودند. ما در چند هفته آینده، در سطح فنی به‌طور مجدد در ایران دیدار خواهیم داشت.

بنابر گزارش رویترز، مدیرکل آژانس اتمی با اشاره به گزارش فصلی آتی دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل درباره ایران افزود: بر کسی پوشیده نیست که ما به نتایج ملموسی دست نیافتیم. ما فرصتی برای تعامل دوباره جهت ادامه دادن همکاری‌ها داریم اما این، بعد از گزارش‌های من اتفاق خواهد افتاد.

‌پیشتر تهران اعلام کرده بود که یک هیات را به منظور رفع اختلاف نظرها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به وین فرستاده است.

به گزارش ایسنا، با این حال، مدیرکل آژانس اتمی مدعی است که در این گفت‌وگوها نتیجه‌ ملموسی حاصل نشده است، چراکه ایران چیز جدیدی برای ارائه نداشته است.

رافائل گروسی پیش از این نیز مدعی شده بود که مذاکرات هسته‌ای با تهران به بن‌بست رسیده است و ایران پاسخ مورد نظر را به سوالات مطرح شده از سوی آژانس اتمی نداده است.

این در حالی است که محمد اسلامی رئیس سازمان انررژی اتمی کشورمان پیشتر با رد این ادعا تاکید کرده بود که جمهوری اسلامی ایران به سوالات آژانس اتمی پاسخ دقیق داده است اما آنها بر مبنای اطلاعات دریافتی از دشمنان ایران گزارشات خود را ارائه می‌دهند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.