سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت: آمریکا به لبنان و ایران وعده داد که برای شما انرژی می آوریم اما چه شد، حتی از دادن دارو هم دریغ کردند.

به گزارش جماران؛ «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان سه‌شنبه شب در سخنانی در مراسم عزاداری دهه اول محرم در ضاحیه جنوبی بیروت گفت که موضع دولت و مقاومت در موضوع ترسیم مرزهای دریایی با رژیم صهیونیستی یکی است.

طبق  گزارش ایرنا از المیادین، سید حسن نصرالله گفت: محاصره اقتصادی جنگ و صبر بر آن جهاد است و به این رویارویی مقابله جهادی می‌گویند.

وی افزود: در این نبرد باید استقامت کنیم و این جهاد «فی سبیل الله» است، زیرا دشمن بر روی تسلیم و فروپاشی حساب باز کرده است.

دبیرکل حزب الله اضافه کرد، تا زمانی که پروژه آمریکایی و اسرائیلی وجود داشته باشد، در تمام سطوح نظامی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی با آن مقابله خواهیم کرد.

نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما به روش جست وجوی راه حل برای عبور لبنان از این مرحله ادامه می‌دهیم و اجازه جنگ داخلی را نمی‌دهیم.

وی در ادامه به آمریکایی‌ها هشدار داد و گفت: آمریکایی‌ها مراقب بازی با زمان باشند و موضع دولت و مقاومت در مساله ترسیم مرزهای دریایی با رژیم صهیونیستی یکی است.

دبیرکل حزب الله همچنین گفت: سوخت ایران به بنادر لبنان خواهد رسید و نه مانند گازوئیل که به بانیاس در سوریه رفت و بعد به لبنان آمد و همه اینها از تصمیم رسمی لبنان شروع می‌شود.

نصرالله افزود: به پرونده ترسیم مرزهایی دریایی کمی فرصت خواهیم داد تا ببینیم مسائل به کدام سمت پیش خواهد رفت.

وی پیش تر گفته بود: تنها چیزی که حزب الله در موضوع ترسیم مرزهایی دریایی می‌خواهد این است که به کشورمان کمک کنیم و به دولت عنصر قدرت در مذاکرات بدهیم.

دبیرکل حزب الله گفته بود: اکنون باز هم ما طرف مذاکره نیستیم و کسی را برای انجام این کار تکلیف نکرده‌ایم و انجام آن بر عهده ما نیست. با توجه به نتایج، نحوه عمل را در آینده مشخص خواهیم کرد و هیچ پاداش و تشکری از مردم نمی‌خواهیم. ‌ما به نفت و گاز و بقای کشور علاقه‌مندیم.

حجم ویدیو: 2.69M | مدت زمان ویدیو: 00:01:11
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.