کمیته تحقیق حقوق بشر سازمان ملل متحد در سرزمین های اشغالی فلسطین، درجدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که ادامه اشغالگری های رژیم صهیونیستی و تبعیض برضد فلسطینی ها دو عامل اصلی بحران های متوالی و بی ثباتی و طولانی شدن درگیری ها در منطقه است.

به گزارش جماران؛ شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد رژیم صهیونیستی را عامل اصلی بحران آفرینی و بی ثباتی در منطقه معرفی کرد.

ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی نوشت: کمیته تحقیق حقوق بشر سازمان ملل متحد در سرزمین های اشغالی فلسطین، درجدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که ادامه اشغالگری های رژیم صهیونیستی و تبعیض برضد فلسطینی ها دو عامل اصلی بحران های متوالی و بی ثباتی و طولانی شدن درگیری ها در منطقه است.

در این گزارش تاکید شده است که کوچاندن اجباری و تهدید به آن، تخریب منازل فلسطینیان و شهرک سازی ها، اعمال خشونت از طرف شهرک نشین ها و محاصره غزه از عوامل خشونت و بحران به شمار می رود.

کمیته تحقیق حقوق بشر سازمان ملل افزوده است که مجازات نشدن رژیم صهیونیستی بر خشم و ناراحتی ملت فلسطین افزوده است.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در اعتراض به این گزارش اعلام کرده است که این گزارش یکجانبه و تنفرزا و هدر دادن اموال بین المللی و تلاش های نهادهای سازمان ملل متحد برای محکوم کردن اسرائیل در چارچوب تلاش های شورای حقوق بشر برضد اسرائیل است.

 رژیم صهیونیستی در واکنش به این گزارش مدعی شده است که در این گزارش خشونت های فلسطینیان نسبت به صهیونیست ها مورد توجه قرار گرفته نشده است.

گزارش کمیته تحقیق حقوق بشر در سرزمین های اشغالی فلسطین قرار است ۱۳ ژوئن(۲۳ خرداد) در پنجاهمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ارائه شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.