رئیسی رئیس جمهوری با بیان اینکه رسیدگی به پرونده متروپل در بخش فنی با نظر کارشناسان در زمینه آواربرداری در جریان است، گفت: در بخش حقوقی نیز به مطالبات همه افرادی که شاکی و مدعی هستند، رسیدگی خواهد شد و تلاش می شود هیچ صاحب حقی احساس نکند حقش ضایع شده است.

به گزارش جماران؛ رئیس جمهور ضمن تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان متوفیان حادثه متروپل، از کلیه نیروهای مردمی و دستگاه‌های مسئول امدادرسان تشکر کرد و اظهار داشت: مردم به حق انتظار دارند که به روابط ناسالم و فسادهای صورت گرفته منجر به حادثه متروپل به موازات اقدامات فنی و میدانی، با سرعت رسیدگی شود.

سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز جمعه در جریان سفر به آبادان و پس از بازدید از محل حادثه فروریختن ساختمان متروپل، در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: حتما باید با کسانی که برای سودجویی بیشتر، با سوداگری و روابط ناسالم و مفسدانه چنین حوادثی را رقم می زنند، برخورد عبرت آموزی صورت گیرد. خاطیان بدانند که گذر زمان آنها را از مسئولیت و پاسخگویی مبرا نخواهد کرد.

رئیس جمهور ضمن تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان متوفیان این حادثه از کلیه نیروهای مردمی و دستگاه‌های مسئول امدادرسان تشکر کرد و افزود: مردم به حق انتظار دارند که به روابط ناسالم و فسادهای صورت گرفته منجر به حادثه متروپل به موازات اقدامات فنی و میدانی، با سرعت رسیدگی شود.

رئیسی با بیان اینکه رسیدگی به پرونده متروپل در بخش فنی با نظر کارشناسان در زمینه آواربرداری در جریان است، گفت: در بخش حقوقی نیز به مطالبات همه افرادی که شاکی و مدعی هستند، رسیدگی خواهد شد و تلاش می شود هیچ صاحب حقی احساس نکند حقش ضایع شده است.

رئیس جمهور از مسئولان اجرایی و نظارتی نظیر سازمان نظام مهندسی و شهرداری‌ها خواست بدون هیچ اغماضی مسئولیت‌شان را در قبال تخلفات انجام دهند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خوزستان چه در زمان انقلاب و چه در هشت سال دفاع مقدس دین خود را ادا کرده و در خط مقدم بوده است، اظهار داشت: موضوع رسیدگی به مسائل خوزستان و آبادان را جزء اولویت‌ها قرار داده ایم و کارگروهی نیز از قبل در این زمینه فعال شده و در حال پیگیری مسائل است.

رئیس جمهور تصریح کرد: مسائل خوزستان و آبادان منحصر در رسیدگی به پرونده متروپل نیست، بلکه همه مسائل خوزستان باید به صورت جدی پیگیری شود.

رئیسی در این جلسه تاکید کرد: این چهارمین حضور بنده در استان خوزستان است و این روند سفر به اقصی نقاط کشور تا زمانی که مشکلات مردم حل شود، ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور که بلافاصله پس از بیست و سومین سفر استانی دولت به استان آذربایجان شرقی به آبادان سفر کرده است، گفت: مصوبات سفرهای گذشته به خوزستان هم با جدیت تا زمان تحقق کامل پیگیری خواهد شد.

رئیسی اظهار داشت که پیام سفرش به آبادان این است که مسئولان بدانند مسئله خوزستان از دستور کار دولت خارج نمی‌شود و تا وقتی که مشکلات حل نشود این سفرها ادامه دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.