سلیمی نماینده مجلس درباره بازتاب سخنانش در فضای مجازی و تیتر رسانه‌ها، گفت: «من گفته‌ام برخی مدیران که قبلاً مسئولیت داشته‌اند، نه مدیران آقای روحانی. برخی افراد که زمانی در کشور مسئولیت داشتند به بهانه آلودگی هوا مدتی به ژنو و وین می‌رفتند. اما کلمه دولت اقای روحانی را نگفتم.»

به گزارش جماران؛ باشگاه خبرنگاران نوشت: یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مدعی شده برخی مدیران دولتی در زمان مسئولیتشان به بهانه آلودگی هوا به خارج از کشور سفر می‌کردند.

یکشنبه این هفته حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی که علاوه بر نمایندگی حوزه انتخابیه محلات، عضو هیئت رئیسه پارلمان هم است، در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس درباره طرح برخی نمایندگان برای تعیین ضوابط خروج از کشور مسئولان، پس از اتمام دوره فعالیتشان توضیح داده و مدعی شده «یکی از مشکلات کشور این است که ایران خانه دوم برخی مسئولان است و به همین خاطر در برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتشان، همه تخم‌مرغ‌های مسائل کشور را در سبد چند کشور غربی قرار می‌دهند.»

در ادامه این گفت‌وگو، سلیمی این مسئله را دارای مشکلات و مفسده دانسته و می‌افزاید «همین الان هم برخی از این افراد که در دولت گذشته در سطح معاون وزیر و رؤسای سازمان‌های مهم کشوری مسئولیت داشته‌اند، به بهانه آلودگی هوای تهران، دو سه ماه به ژنو و وین رفته‌اند و آنجا ساکن شده‌اند. جالب است از همانجا درباره مسائل کشور مصاحبه و تئوری‌پردازی می‌کنند و کشور را به هم می‌ریزند. در تابستان اخیر هم برخی از همین‌ها به بهانه گرمی هوا راهی کشورهای اروپایی می‌شدند.»

سخنان آقای سلیمی بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت و رسانه‌ها تیتر کردند «برخی از مدیران ارشد دولت روحانی، به بهانه آلودگی هوای تهران، دو سه ماه در ژنو و وین می‌ماندند!»

باشگاه خبرنگاران جوان برای پیگیری این ادعا که می‌تواند ارتباط مستقیمی با منافع ملی داشته باشد، در گفتگویی با آقای سلیمی خواستار دریافت اسناد قابل‌قبول از او شد.

این نماینده مجلس درباره بازتاب سخنانش در فضای مجازی و تیتر رسانه‌ها، گفت: «من گفته‌ام برخی مدیران که قبلاً مسئولیت داشته‌اند، نه مدیران آقای روحانی. برخی افراد که زمانی در کشور مسئولیت داشتند به بهانه آلودگی هوا مدتی به ژنو و وین می‌رفتند. اما کلمه دولت اقای روحانی را نگفتم.»

وی با تکرار ادعای خود افزود: «در تابستان هم که گرم بود، این دسته (به خارج از کشور) تشریف می‌بردند کارشان را انجام می‌دادند.»

سلیمی در پاسخ به اینکه آیا سندی از خروج این مدیران از کشور دارد، اظهار کرد: «بی سند صحبت نمی‌کنم. من خودم با آن‌ها روبه‌رو شدم.».

اما در ادامه این نماینده از بیان سِمَت یا مسئولیت این مدیران امتناع کرد و نسبت به اینکه آیا آن افراد را به قوه قضائیه معرفی کرده است یا نه، پاسخ روشنی نداد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.