امام جمعه مشهد گفت: بخشی از مشکلاتی که اکنون داریم مربوط به مدیریت گذشته است. مدیران گذشته و مدیران راس نظام فاسد و مغرض نبوده‌اند بلکه فقط می‌خواستند کشور را با امکانات موجود مدیریت کنند.

به گزارش جماران؛ امام جمعه مشهد گفت: ورود دولت سیزدهم در رواج فرهنگ مدیریت انقلابی به معنای مدیریت جهادی و تحقق منویات مقام معظم رهبری خوب است.

سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد که در حرم مطهر امام رضا (ع)‌ برگزار شد، اظهار کرد: در نخستین ملاقات رهبر معظم با اعضای دولت سیزدهم نکاتی از سوی ایشان مطرح شد که راهبردهای کلیدی برای حرکت در مسیر نظام و انقلاب است که یکی از مهمترینها بازسازی اعتماد عمومی بود.

وی ادامه داد: دومین نکته که رهبر انقلاب عنوان کردند مشخص کردن رسالت و مسوولیت دولت جدید بود که همان بازسازی انقلابی ساختار فرهنگ است که مقصود تنها جریان آموزش و پرورش، دانشگاه ها و ارشاد نیست بلکه بخش عمده وظیفه مندی دولت در این است که فرهنگ انقلابی را در تمام ابعاد کشور ریل گذاری کند.

امام جمعه مشهد گفت: از جمله ابعاد مهم فرهنگ انقلابی، فرهنگ مدیریت انقلابی است که در این راستا باید مدیریت‌ها به صورت انقلابی در بیاید و خوشبختانه طی مدت گذشته دولت مردمی - انقلابی در این جهت فعالیت زیادی داشته است و در مقام پیاده شدن فرهنگ مدیریت انقلابی در جامعه برنامه‌های ریزی‌های فراوانی را هم در دست دارد.

علم الهدی با تاکید بر این که مدیریت انقلابی در مدیریت جهادی است افزود: ۲ گونه مدیریت داریم اول این که مدیری در مجموعه‌ای که قرار گرفته  براساس امکانات موجود و نیروی انسانی موجود شروع به مدیریت و اداره کشور می‌نماید که در این نوع مدیریت شاهد مدیریت روزمره هستیم و نه مدیریت انقلابی و باید بدانیم که این نوع مدیریت برای این نظام وانقلاب جواب نمی‌دهد.

وی با بیان این که بخشی از مشکلاتی که اکنون داریم مربوط به مدیریت گذشته است ادامه داد: مدیران گذشته و مدیران راس نظام فاسد و مغرض نبوده‌اند بلکه فقط می‌خواستند کشور را با امکانات موجود مدیریت کنند.

امام جمعه مشهد گفت: مقام معظم رهبری اما به دولت جدید دستور دادند که تحت عنوان بازسازی انقلابی ساختار فرهنگ، نوع و نحوه فرهنگ مدیریت باید عوض شود به این معنا که مدیریت انقلابی انجام شود.

علم الهدی افزود: مدیریت انقلابی یعنی جهادی عمل کردن به این معنا که زمان و ساعت ندارد و در نحوه عملکرد، امکانات موجود ملاک نیست و باید امکانات از سوی مدیر تولید و کشور در عین عقلانیت و بر اساس تجربه مدیریت شود.

وی راه اندازی مرکز بستری ۱۱۰ تختخوابی امام خمینی(ره) در مشهد را مصداق عینی و واقعی مدیریت انقلابی و جهادی دانست و بیان کرد: طبق امر مقام معظم رهبری به دولت سیزدهم مدیریت انقلابی جهادی در کشور باید به صورت فرهنگی رایج و همیشگی ریل‌گذاری شود  و خوشبختانه تا کنون عملکرد مطلوبی در این زمینه نشان داده شده است.

امام جمعه مشهد خطاب به مردم انقلابی و پای کار نظام و انقلاب گفت: در تحقق این نوع مدیریت همکاری مردمی چون شما که ۴۳ سال عزت انقلاب را در دنیا تثبیت کرده‌اید ضروری است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.