در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس، امیرعبداللهیان وزیر خارجه پیشنهادی دولت رئیسی برنامه‌ خود را ارائه کرد و تعامل با کشورهای همسایه و تعیین تکلیف پرونده برجام از برنامه‌های اوست.

به گزارش جماران؛ سیدجواد حسینی کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی صلاحیت و برنامه وزیر پیشنهادی امور خارجه در جلسه این کمیسیون خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی صلاحیت و برنامه وزیر پیشنهادی امور خارجه در جلسه این کمیسیون خبر داد.

حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا با اشاره به جلسه امروز (‌سه‌شنبه) این کمیسیون که با حضور حسین امیرعبداللهیان وزیر پیشنهادی امورخارجه برگزار شد، گفت: وزیر پیشنهادی برنامه‌ جامعی ارائه کرد، براساس گفته‌های امیرعبداللهیان دیپلماسی آینده باید براساس مسائل اقتصادی شکل گیرد و سفرا باید متناسب با ظرفیت هر کشور انتخاب شوند.

وی افزود: تعامل با کشورهای همسایه و تعیین تکلیف پرونده برجام از دیگر برنامه‌های وزیر پیشنهادی امور خارجه بود.

این نماینده مجلس با اشاره به دغدغه‌ها و مسائل مطرح شده از سوی اعضای کمیسیون گفت: تاکید بر بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی، لغو روادید میان کشورهای همسایه اسلامی، مذاکرات با عربستان، فعال سازی معاونت‌های اقتصادی در وزارت امور خارجه، توجه به استان‌های مرزی و... از سوالات مطرح شده در این نشست بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.