فداحسین مالکی، نماینده زاهدان گفت: امروز بالاترین آمار فوتی کشور مربوط به استان سیستان و بلوچستان است. در حال حاضر از هر 100 نفر، 10 نفر فوت می‌شوند که این آمار رسمی است و من به این آمار نیز معترضم چرا که پراکندگی استان سیستان و بلوچستان بسیار است.

به گزارش جماران؛ نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده زاهدان درباره استفاده وزیر بهداشت از واژه‌های نامناسب در سیستان و بلوچستان گفت: وزیر حق ندارد خارج از نزاکت صحبت کند.

فداحسین مالکی در نشست علنی امروز( دوشنبه 28 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با استناد به ماده 22 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: از هیأت رئیسه دلخورم، بر اساس ماده مذکور شأن، جایگاه و اقتدار نمایندگان باید حفظ شود. پس از فراز و فرودهای ایجاد شده در مسائل زاهدان، آقای رئیس جمهور تمام قد از وزیر هتاک خود دفاع کرد اما مجلس سکوت کرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم خود شاهد مباحث میان بنده و آقای نمکی در زاهدان بودند، افزود: از مردم ایران که با مردم مظلوم و نجیب سیستان و بلوچستان همصدا شده‌اند، سپاسگزارم.

وی با طرح این پرسش که مگر من به آقای نمکی چه مطلبی گفتم که ایشان با بیان سخنان نامناسب احساسات میلیون‌ها ایرانی را جریحه‌دار کرد، ادامه داد: با وزیر بهداشت و درمان مطرح کردم که شما در ارومیه بیان کردید که امروز سیستان و بلوچستان تنها یک نفر فوت کرده و زاهدان 450 تخت خالی دارد، از سوی دیگر شما مطرح کردید که در حال سیاه‌نمایی درباره وضعیت سیستان و بلوچستان هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به جای اینکه آقای نمکی پاسخ مناسبی درباره موضوعات مطرح شده ارائه دهد و از مردم سیستان عذرخواهی کند، از واژه‌های نامناسبی در برابر بنده استفاده کرد.

مالکی تصریح کرد: پس از بررسی هیأت وزارت کشور از شرایط استان سیستان و بلوچستان تمامی موضوعات مطرح شده از سوی آقای نمکی رد شد و آنچه واقعیت بود اعلام شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه امروز بالاترین آمار فوتی کشور مربوط به استان سیستان و بلوچستان است، گفت: در حال حاضر از هر 100 نفر، 10 نفر فوت می‌شوند که این آمار رسمی است و من به این آمار نیز معترضم چرا که پراکندگی استان سیستان و بلوچستان بسیار است.

ملکی تصریح کرد: آقای نمکی انتظار دارد که مردم به او جایزه دهند در حالی که باید شهامت داشته و از مردم عذرخواهی کند. سیستان و بلوچستان 26 شهرستان دارد که از این میان 14 شهرستان فاقد بیمارستان است.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این نماینده گفت: موضوعات مطرح شده را قبول داریم، وزیر حق ندارد خارج از نزاکت صحبت کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1517974
  • منبع: خانه ملت
  • نسخه چاپی

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.