وزارت امور خارجه افغانستان امروز شنبه اعلام کرد که منصوراحمدخان را در رابطه به ربوده شدن سلسله علی خیل دختر سفیر افغانستان در اسلام آباد احضار و اعتراض شدید این وزارت را به وی اعلام کرده است.

به گزارش جماران؛ به دنبال  ربوده شدن دختر سفیر افغانستان در اسلام آباد و  شکنجه وی رو ابط دو کشور وارد مرحله جدیدی ا ز تنش ها شده است، سفیر پاکستان در کابل به وزارت خارجه افغانستان فرا خوانده شد و اعتراض شدید دولت کابل به وی ابلاغ شد.

وزارت امور خارجه افغانستان امروز شنبه اعلام کرد که منصوراحمدخان را در رابطه به ربوده شدن سلسله علی خیل دختر سفیر افغانستان در اسلام آباد احضار  و اعتراض شدید این وزارت را به وی اعلام کرده است.

وزارت خارجه افغانستان از سفیر پاکستان خواسته است که این اعتراض وزارت خارجه افغانستان را به اسلام آباد ابلاغ کند و از وی خواسته است که پاکستان هرچه فوری در شناسایی و بازداشت عاملان این رویداد اقدام و مطابق میثاق های بین المللی امنیت و مصئونیت کامل دیپلمات های افغان را تأمین کند.

سلسله علی خیل دختر سفیر افغانستان در اسلام آباد دیروز جمعه که برای خرید به یکی از مغازه های شهر اسلام آباد رفته بود، در مسیر بازگشت به منزل توسط افراد ناشناس ربوده و پس از شکنجه شدید در جاده رها شده بود.

در چند ماه گذشته روابط کابل و اسلام آباد بشدت پر تنش شده است، امر الله صالح معاون رییس جمهوری افغانستان نیروی هوایی ارتش پاکستان را متهم کرد که به سربازان افغانی در گذرگاه اسپین بولدک حمله کرده است و به اسلام آباد هشدار داد،‌روز گذشته نیز اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در نشست ازبکستان اعلام کرد که گروههایی در پاکستان ویرانی افغانستان را جشن می گیرند.

غنی افزود : 10 هزار تروریست خارجی طی روزهای گذشته وارد خاک افغانستان شده اند و در کنار طالبان با دولت کابل در حال جنگ هستند که این مسئله روابط دو  کشور را  پر تنش کرد ه است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.