یک سخنگوی وزارت خارجه چین، با محکوم کردن تحریم‌های جدید آمریکا علیه پکن به بهانه همکاری تسلیحاتی با ایران، تصریح کرد که تماس تلاش خود برای مقابله با دخالت آمریکا در امور داخلی چین را به کار خواهد بست.

به گزارش جماران؛ سخنگوی وزارت خارجه چین، با محکوم کردن تحریم‌های جدید آمریکا علیه پکن به بهانه همکاری تسلیحاتی با ایران، تصریح کرد که تماس تلاش خود برای مقابله با دخالت آمریکا در امور داخلی چین را به کار خواهد بست.

«وانگ ونبین» سخنگوی وزارت خارجه چین، با محکوم کردن تحریم‌های جدید آمریکا علیه پکن به بهانه همکاری تسلیحاتی با ایران، تصریح کرد که تماس تلاش خود برای مقابله با دخالت آمریکا در امور داخلی چین را به کار خواهد بست.

وی افزود که آمریکا از این تحریم‌ها به عنوان ابزاری برای سرکوب شرکت‌ها و صنایع چینی استفاده می‌کند.

وزارت بازرگانی آمریکا پیش از این، ۳۴ شرکت، از جمله هشت شرکتی که ادعا می‌شود تجهیزات آمریکایی برای کمک به توسعه برنامه نظامی ایران ارسال می‌کردند را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است.

وزارت بازرگانی آمریکا در گزارشی که در وبسایت این وزارتخانه منتشر شده است، اعلام کرد که در این میان ۱۴ شرکت مستقر در چین که به فهرست تحریم‌های آمریکا اضافه شده، متهم به همکاری با دولت چین برای نقض حقوق اویغورهای این کشور هستند.

وزارت بازرگانی آمریکا فعالیت این شرکت‌ها را در مغایر با منافع آمریکا عنوان کرده و شرکت‌های داخلی را از همکاری با آنها منع کرده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.