حجت الاسلام علی مظفری رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به وضعیت نابسامان فرهنگی و اجتماعی به ویژه مسأله حجاب در کشور و این استان که هیچگاه شاهد چنین اوضاعی نبوده است، گفت: بسیاری از فسادهای اخلاقی و اجتماعی در کشور حساب شده و برای تهی کردن انقلاب از فرهنگ اصیل اسلامی است.

به گزارش جماران؛ رئیس کل دادگستری استان قم گفت: وضعیت فرهنگی و اجتماعی کشور به ویژه حجاب، متأسفانه تناسبی با فرهنگ اصیل اسلامی و انقلابی ندارد.

حجت الاسلام علی مظفری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم با اشاره به ویژگی های برجسته شخصیتی شهید بهشتی(ره) و مقابله ایشان با نفوذ دشمنان در کشور، گفت: دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی با تلاش برای نفوذ به نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز کشورمان، به دنبال ناکارآمد جلوه دادن انقلاب هستند.

وی شهادت شهید مظلوم آیت الله بهشتی(ره) را موجب رسوایی چهره منافقان در کشورمان دانست و گفت: امروز هم همچنان خطر نفوذ معاندان به نهادهای حساس و مهم کشور وجود دارد و آنها همواره از غفلت برخی مسؤولان سوءاستفاده کرده و خود را به مراکز تصمیم سازی جمهوری اسلامی نزدیک می کنند.

رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به وضعیت نابسامان فرهنگی و اجتماعی به ویژه مسأله حجاب در کشور و این استان که هیچگاه شاهد چنین اوضاعی نبوده است، گفت: بسیاری از فسادهای اخلاقی و اجتماعی در کشور حساب شده و برای تهی کردن انقلاب از فرهنگ اصیل اسلامی است.

وی با بیان اینکه مردم کشورمان به اعتبار اسلامیت انقلاب در میدان حاضر شده و از جان و مال خود گذشته اند، تصریح کرد: مردم سختی های بسیاری را تحمل کردند که آموزه های دینی و فرهنگ اسلام و قرآن و اهل بیت(ع) در جامعه جاری و ساری باشد.

مظفری با اشاره به هدف گذاری دشمنان در عرصه های فرهنگی، بر ضرورت هوشیاری و بصیرت در برابر این توطئه ها تأکید کرد و گفت: امروز دانشگاهها و حوزه های علمیه و همه اقشار مردم باید برای مقابله با نقشه های شوم دشمنان در مسائل فرهنگی که از جدی ترین مسائل جامعه اسلامی است، تلاش و مجاهدت کنند.

وی همچنین با بیان اینکه جامعه ای که با فقر و فساد مواجه شود، عظمت و جایگاه خود را از دست می دهد، اظهار داشت: بسیار باعث تأسف است که در کشورمان با وجود پیشرفت های چشمگیر در حوزه های گوناگون در سطح بین الملل، برای حل مشکل گوشت و مرغ باید ستاد تشکیل داده و در آخر هم خیلی موفق نباشند.

رئیس کل دادگستری استان قم با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد توان دستگاه قضایی در سال گذشته در حوزه تولید و اشتغال که به صورت مستقیم با قوه قضائیه مرتبط نبوده، صرف شده است، گفت: دستگاه قضائی در راستای حفظ حقوق عامه و صدمات ناشی از گرانی ها و بیکاری ها به مردم در این حوزه وارد شده است.

وی در ادامه افزود: امیدواریم با شروع به کار دولت شجاع و انقلابی و عدالت محور رئیس جمهوری منتخب آیت الله رئیسی، دغدغه های اقتصادی و معیشتی مردم نیز از جامعه رخت بربندد.

مظفری با اشاره به رسیدگی به پرونده های کثیرالشاکی در استان قم و گستردگی اقدامات مربوطه، پرونده گوهرناز با ۳۳۰۰ نفر شاکی را مورد توجه قرار داد و گفت: این پرونده در حال حاضر در دیوان عالی در حال رسیدگی است و به محض برگشت، با جدیت رسیدگی می شود.

وی در پایان با اشاره به برخی شیطنت ها و هجمه به دادگستری و دادستان محترم قم، بر قاطعیت دستگاه قضایی برای احقاق حقوق مردم و عدم تابعیت از چنین جوسازی هایی تأکید کرد و گفت: برای آنکه مردم طعم شیرین حاکمیت نظام اسلامی را بچشند، هر سه قوه باید با اقدامات جهادی و انقلابی به میدان آمده و به دنبال کسب رضایتمندی مردم باشند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.