منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه گفت: بسیار جالب است که در همان سفر ملاقاتی با کوفی عنان (دبیرکل اسبق سازمان ملل) داشتم که وقتی ملاقات تمام شد و من بیرون آمدم گفت من شنیدم آقای ظریف را می‌خواهید بردارید. آقای کوفی عنان گفت اگر کاری با آقای ظریف ندارید ما اینجا با او کار داریم.

به گزارش جماران؛ منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه گفت: در اولین سفر آقای احمدی‌نژاد به نیویورک، از هواپیما که پیاده شدیم و در مسیر، ایشان به من گفتند آقای ظریف را عوض کنید.

وی گفت: من قدری حرف را نشنیده گرفتم ولی شب دوباره تکرار کردند.

متکی افزود: من گفتم یک سنتی داخل کشور است که درباره برخی سفرا مانند برخی وزرا با مقام معظم رهبری هماهنگ شود؛ از جمله سفیر ما در سوریه، نیویورک و ...؛ باز مُصر شدند که این امر اتفاق بیفتد.

وزیر سابق امور خارجه گفت: کارشناسی را در همان نمایندگی نیویورک به من معرفی کرد که ایشان اولین ماموریت خارج از کشور را داشت و طبیعتا مورد شایسته‌ای نبود.

متکی در ادامه گفت: من آرام آرام به فکر افتادم که کسی را در نظر بگیریم و کار آسانی نبود ولی آقای ظریف تا یک سال و نیم در آنجا ماند.

وی افزود: بسیار جالب است که در همان سفر ملاقاتی با کوفی عنان (دبیرکل اسبق سازمان ملل) داشتم که وقتی ملاقات تمام شد و من بیرون آمدم گفت من شنیدم آقای ظریف را می‌خواهید بردارید. آقای کوفی عنان گفت اگر کاری با آقای ظریف ندارید ما اینجا با او کار داریم.

متکی در پایان گفت: آقای ظریف تا زمانی که آنجا بود علیرغم اینکه بسیاری از مواضع ما را قبول نداشت اما کاملاً تحت امر بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.