در جلسه امروز مجلس، نمایندگان از پاسخ های منصور غلامی وزیر علوم قانع نشدند و به وی دو کارت زرد دادند.

به گزارش جماران؛ نمایندگان مردم در مجلس از توضیحات وزیر علوم و تحقیقات در مورد علت تضعیف و ناکارآمدی موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند.

در نشست علنی امروز (سه شنبه، 4 خردادماه) مجلس شورای اسلامی طرح سوال روح الله عباس پور نماینده بوئین زهرا و آوج از منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بررسی شد که نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر علوم به سوال خود درباره علت تضعیف و ناکارآمدی موسسات آموزشی و دانشگاه ها در غیر از مراکز استان ها قانع نشد.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از اعلام عدم قانع شدن عباس پور از سخنان وزیر علوم خطاب به غلامی، گفت: به صورت شفاهی و کتبی درباره ساماندهی مراکز آموزش عالی و موسسات با شما صحبت کرده بودم و قرار بود این ساماندهی با مشورت صورت گیرد که انجام نشده است.

براساس این گزارش رئیس مجلس شورای اسلامی پس از عدم اقناع نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر، توضیحات غلامی را به رأی گذاشت که نمایندگان مجلس با 52 رأی موافق، 153 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از مجموع 253 نماینده حاضر در صحن علنی از توضیحات وزیر قانع نشدند و در نتیجه به وی کارت زرد دادند.

احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در تشریح سوال روح الله عباس پور از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: در اجرای ماده 207 آئین نامه داخلی مجلس سوال نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در خصوص اینکه چرا مواد 64، 65 و 66 برنامه ششم توسعه مربوط به وزارت علوم اجرایی نشده است؟ و اینکه چرا به بهانه اجرای طرح آمایش سرزمینی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی واقع در غیر از مراکز استان ها تضعیف و ناکارآمد شده به طوری که این موضوع موجب کاهش و افت فعالیت های علمی و تحصیلی شده است، در جلسه رسمی روز 24 آذرماه سال 99 این کمیسیون با حضور 16 عضو کمیسیون آموزش و نماینده سوال کننده و وزیر علوم مطرح و بررسی شد.

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری پس از استماع اظهارات طرفین و عدم اقناع نماینده سوال کننده از توضیحات وزیر علوم، قلمرو سوال را ملی تشخیص داده و مستند به بند 3 ماده 207 آئین نامه داخلی مجلس گزارش سوال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال شد.

 

کارت زرد دوم مجلس به وزیر علوم و تحقیقات

 

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 4 خردادماه) مجلس شورای اسلامی  در جریان بررسی سوال سید مصطفی آقامیرسلیم و 9 نفر از نمایندگان از منصور غلامی وزیر علوم و تحقیقات درخصوص اینکه از سرمایه عظیم علمی متشکل از هشتاد هزار عضو هیات علمی و بیش از سه و نیم میلیون دانشجو، چگونه برای ارایه پیشنهاد چاره جویی مشکلات کشور استفاده شده و چه دستاورد ملموسی برای جامعه داشته است از توضیحات وزیر با 75  رأی موافق127 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از مجموع249  نماینده حاضر در صحن قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند.

احمدحسین فلاحی در تشریح گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس، سؤال فوق‌ در جلسه رسمی مورخ  24/  9/ 1399 ‌کمیسیون با حضور 16 نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده سؤال‌کننده و وزیر مطرح‌ و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال کننده از پاسخ های ارائه شده وزیر، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (3) ماده (207) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1510889
  • منبع: خانه ملت
  • نسخه چاپی

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.