منصوری سخنگوی جبهه اصلاحات ایران اظهار کرد: با خبر شدم از روز گذشته، از هیأت نظارت شهرستان تهران با تعدادی از نامزدهای شورای شهر تهران تماس گرفته شده، آنها را احضار کرده و گفته‌اند یا انصراف می‌دهید یا رد صلاحیتتان می‌کنیم. به آنها گفته شده؛ پرونده شما امنیتی است.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایلنا، سخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: خوشبختانه وزارت کشور به صراحت با موضوع تماس هیأت نظارت با برخی از نامزدهای شورای شهر تهران مخالفت کرده است. انتظار می‌رود وزارت کشور بر نظر خود بایستد و به این اقدامات خلاف قانون تن ندهد.

آذر منصوری در خصوص اخبار مطرح شده مبنی بر تماس هیأت نظارت با برخی از نامزدهای شورای شهر و درخواست برای انصراف اظهار کرد: با خبر شدم از روز گذشته، از هیأت نظارت شهرستان تهران با تعدادی از نامزدهای شورای شهر تهران تماس گرفته شده، آنها را احضار کرده و گفته‌اند یا انصراف می‌دهید یا رد صلاحیتتان می‌کنیم. به آنها گفته شده؛ پرونده شما امنیتی است.

وی افزود: ظاهراً مستند به بند «ج» و «د» ماده ۳۰ بنای رد صلاحیت آنها را دارند. به نظر می‌رسد یک لیست بلند بالا از متخصصین و کسانی که حدس می‌زده‌اند به جریان اصلاحات نزدیک هستند، تهیه کرده‌اند. این در حالی است که مهلت قانونی بررسی صلاحیت توسط هیأت نظارت شهرستان و استان تمام شده است. 

سخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: در پاسخ  افرادی که اعتراض کرده‌اند گفته‌ شده، به استناد ماده ۶۳ ما تا روز آخر تبلیغات هم می‌توانیم شما را رد صلاحیت کنیم.

منصوری ادامه داد: خوشبختانه وزارت کشور به صراحت با این موضوع مخالفت کرده است. انتظار می‌رود وزارت کشور بر نظر خود بایستد و به این اقدامات خلاف قانون تن ندهد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.