محمود صادقی داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: دولت خاتمی با دولت دوره بعدش کاملا تفاوت دارد. حتی همین دولت روحانی با تمام نقدها کار بزرگ انجام داد و ۶ قطعنامه بالای سر ما بود و از حالت بحران خارج شدیم. من هم معتقدم دولت اگر توانمند باشد و در مقابل مردم پاسخگو باشد و شفافیت را از خودش شروع کند کار بزرگ انجام داده است.

به گزارش جماران؛ نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: جمهوری برای سهیم کردن مردم در قدرت تشکیل شد؛ برخلاف دوره مشروطه و زمان شاهنشاهی، ولی فقیه شخص حقیقی نیست و حقوقی است و هیچ مقامی مستقل از رای مردم نیست.

محمود صادقی در نشست «دانشگاه و انتخابات» درباره این‌که چرا منافع ملی را نمی‌شناسیم، گفت: اساسا منافع ملی را تعریف نمی‌کنیم ونسبت‌هایش را مشخص نمی‌کنیم، ما فردگرا هستیم و جدیدا هم فردگرا تر شدیم.

وی ادامه داد: جمهوری برای سهیم کردن مردم در قدرت تشکیل شد؛ برخلاف دوره مشروطه و زمان شاهنشاهی، ولی فقیه شخص حقیقی نیست و حقوقی است و هیچ مقامی مستقل از رای مردم نیست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود:  البته تلقی‌های وجود دارد که شخص محوری در بعضی از احکام وجود دارد مانند ستاد اجرایی، درحالی که این اقتضای جمهوری اسلامی نیست و این یک انحراف است و ما نهادهای داریم که خارج از وظیفه عمل می‌کند.

وی بیان کرد: رهبری که رکن نظام است و اجرای قانون نباید منوط به فردی باشد که نظارت بر حسن اجرای قانون باشد.

صادقی درباره این‌ گفته می‌شود رئیس جمهور تدارکارتچی است، گفت: نمی‌دانم کی این اصطلاح گفته شد، اتفاقا دولت آقای خاتمی نمونه‌ای است که رئیس جمهور تداکارتچی نیست و کاملا مشهود است.

وی تاکید کرد: دولت خاتمی با دولت دوره بعدش کاملا تفاوت دارد. حتی همین دولت روحانی با تمام نقدها کار بزرگ انجام داد و ۶ قطعنامه بالای سر ما بود و از حالت بحران خارج شدیم. من هم معتقدم دولت اگر توانمند باشد و در مقابل مردم پاسخگو باشد و شفافیت را از خودش شروع کند کار بزرگ انجام داده است.

وی تاکید  کرد: بخش ناکارآمدی و فساد در خود قوه مجریه است و اگر پاسخ دهد، از فساد جلوگیری خواهد شد. مهم‌تر از اشخاص برنامه‌ها است امروز در آستانه نوشتن برنامه هفتم هستیم دولت باید پاسخگو باشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.