شیخ حسون مفتی اهل سنت سوریه بر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری درود فرستاد و گفت: امام خمینی مسئله قدس را زنده کرد و امام خامنه‌ای که در همه لحظات از ما حمایت می‌کند، از سوریه حمایت می‌کند تا راه تهران و عراق و مکه برای دشمنان هموار نشود.

به گزارش جماران؛ شیخ احمد بدرالدین حسون، مفتی اهل سنت سوریه، در این کنگره با اشاره به تاریخ سرزمین شام و توجه پیامبران و وقایعی که در این سرزمین گذشته است گفت: در آن زمان شام، شامل فلسطین، لبنان، اردن، سوریه و همه این سرزمین‌ها بود که یک کشور و یک ملت بودند که رسالت و دین واحدی داشتند.

این مفتی اهل سنت شام را مرکزیت ادیان الهی برشمرد و تصریح کرد: حضرت ابراهیم، موسی و عیسی(علیهم‌السلام) در این منطقه معارف خود را منتقل کردند و مردم فارس و عراق، این پیام صلح را تا دیوار چین رساندند.

وی به سعی رومیان، تاتارها و مغول‌ها در خاموش کردن نور الهی شام اشاره کرد و اظهار داشت: با این همه حملات متعدد، پرچم اسلام باز در این منطقه برافراشته شد و علمای اسلام از این منطقه پیام محبت و برادری را به جهان ارسال کردند.

شیخ حسون از جعل تاریخ به وسیله افرادی از سراسر دنیا انتقاد و تصریح کرد: این‌ها دین را به عنوان امانت الهی، مخدوش کردند و گفتند که سرزمین فلسطین برای قومی خاص است؛ باید اهالی مسلمان، مسیحی و یهودی آن اخراج، ملت آن کوچانده، کودکانشان کشته، مساجد ویران و کلیساها سوزانده شوند؛ همه این‌ها به نام سلیمان و یعقوب از پیامبران خدا، انجام شد.

این مفتی اهل سنت جعل تاریخ را مسئله‌ای دردناک توصیف کرد و اظهار داشت: هنگامی که خداوند متعال از پیامبرانی مانند نوح، ابراهیم، موسی، عیسی و محمد(علیهم‌السلام) صحبت کرد، این امت‌ها را امتی واحده نامید و گفت «من پروردگار شما هستم، پسر مرا عبادت کنید.

وی ادامه داد: بله ما یک امت هستیم که در همه دنیا یکپارچه‌ایم. همه ما حاملان نور رسالت الهی هستیم؛ پس اگر کسی ادعا کند که یهودی است و این اقدامات از اوست راهی جز راه و فرمایش خداوند متعال را پیموده است.

شیخ حسون بر امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای درود فرستاد و گفت: امام خمینی مسئله قدس را زنده کرد و امام خامنه‌ای که در همه لحظات از ما حمایت می‌کند، از سوریه حمایت می‌کند تا راه تهران و عراق و مکه برای دشمنان هموار نشود.

این مفتی اهل سنت ابراز داشت: شهدایی مانند سردار سلیمانی بر ما منت دارند و امیدوارم سپاه قدس زنده باشد تا روزی که قدس را آزاد کند. هرچند دشمنان این پیروزی را نشدنی می‌دانند، اما این پیروزی، نزدیک است.

دومین کنگره بین‌المللی قدس شریف با حضور ۳۰ نفر از شخصیت‌های ملی و بین‌المللی از کشورهای ایران، فلسطین، مالزی، هند، افغانستان، پاکستان، فرانسه، آرژانتین، عراق، ترکیه، شیلی، امارات، لبنان، سوریه، انگلیس، کانادا و تونس، به صورت مجازی طی دو روز برگزار می‌شود.

این کنگره از ساعت ۱۷ امروز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ آغاز شده و به مدت دو روز در نوبت عصر برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند از شبکه اینترنتی    http://abarat.tv/   به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی این کنگره را به صورت زنده مشاهده کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.