وی با بیان اینکه تاکنون شورای نگهبان درباره این طرح اظهارنظر نکرده است، افزود: البته حدود ۱۷۱ نماینده طی نامه ای به شورای نگهبان خواستار تسریع در رسیدگی به این طرح شده اند تا هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

 

به گزارش جماران؛ رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از نامه نمایندگان به شورای نگهبان درباره طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، مجلس، با اشاره به  آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: این طرح پس از اصلاح برای اعلام نظر به  شورای نگهبان ارسال شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون شورای نگهبان درباره این طرح اظهارنظر نکرده است، افزود: البته حدود ۱۷۱ نماینده طی نامه ای به شورای نگهبان خواستار تسریع در رسیدگی به این طرح شده اند تا هرچه زودتر  تعیین تکلیف شود.

نماینده یزد در مجلس با تاکید بر اینکه تلاش مجلس بر این است که قبل از ثبت نام کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری اصلاح قانون انجام شود ،ادامه داد:اگر تا قبل از ثبت نام کاندیداها این طرح تصویب و برای اجرا ابلاغ شود می توان بخش های از آن که قید زمانی ندارد را در انتخابات پیش رو اجرایی کرد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه نظر  شورای نگهبان درباره ایرادات این طرح برطرف شده است، اظهار داشت: هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی به این طرح وارد دانسته است که باید آنها را برطرف کرد.

جوکار درباره ایراداتی که هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به این طرح را وارد دانسته است، گفت: ایرادات هئیت نظارت مجمع به شرایط سنی و شرایط و شاخص های رجال مذهبی و سیاسی است./ تسنیم

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.