فرو ریختن پل در یک مراسم مذهبی در روستای "میرون" در غرب شهر "صفد" در شمال سرزمین های اشغالی باعث مرگ تعدادی از صهیونیست ها شد. رسانه‌ها تعداد کشته‌شدگان را بین ٢۶ تا ٣٨ نفر تخمین زده‌اند و گفته می‌شود ١۵٠ نفر مصدوم و زخمی شده‌اند.

به گزارش جماران؛ 44 شهرک نشین اسرائیلی در جریان حادثه ای در یک مراسم مذهبی کشته شدند. برخی منابع نیز تعداد کشته ها را 38 نفر اعلام کرده اند که با توجه به وخامت حال برخی مجروحان، هنوز عدد دقیق کشته ها مشخص نشده است.

این افراد به همراه دهها هزار نفر برای انجام مراسم "لگ بعومر" در کوه "مِرون" جمع شده بودند که با ریزش ناگهانی پل مواجه شدند. علاوه بر آنها، 150 نفر دیگر هم مجروح شده اند، هر چند که منابع غیر رسمی شمار زخمی ها را بیشتر عنوان می کنند.

 

 

1208459_473

 

بنیامین نتانیاهو، این حادثه را "فاجعه مهلک" توصیف کرد و ارتش نیز نیروهای خود را برای مدیریت حادثه و انتقال کشته ها و مجروحان به منطقه فرستاده است.

مرون کجاست؟

مرون شهری است کوچک در شمال سرزمین های اشغالی و نزدیک مرز لبنان؛ شهرت این منطقه به خاطر واقع شدن مقبره یکی از رهبران یهودی به نام شمعون بار یوحاى است که یهودیان همه ساله برای زیارت او در این شهرک گردهم می آیند.

گفته می شود در مراسم امسال این شهرک، 100 هزار نفر شرکت کرده بودند.

 

 

1208469_976

 

1208466_128

 

1208461_876

 

لگ بعومر چیست؟

لگ بعومر روزى است که در آن حکیم ربّى شمعون بار یوحاى (Shimon bar Yochai)، که از قرار مشهور مؤلف کتاب زوهر دانسته مى‌شود، سرانجام آموزه‌ی سرّى خویش را براى شاگردانش آشکار ساخته و مرده است.

در میان کابالیست‌ها، که مرگ ربّى شمعون را همچون ازدواج میان روح او و خدا توصیف مى‌کنند، این روز یکى از روزهاى شادى و سرور بسیار است و آنها براى زیارت قبر وی به مرون (Meron) در الجلیل (Galilee) می‌روند و در آنجا جشن‌های بزرگ آتش و رقص و آوازهای فراوان به‌راه می‌افتد.

 

 

1208467_542

 

حجم ویدیو: 273.48K | مدت زمان ویدیو: 00:00:07
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.