آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که حتی در صورت دستیابی به توافق هسته‌ای، کشورش به اعمال فشار علیه ایران ادامه می‌دهد.

به گزارش جماران؛ وزیر خارجه آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره سیاست‌های منطقه‌ای ایران، گفت که حتی در صورت دستیابی به توافق هسته‌ای، واشنگتن به اعمال فشار علیه ایران در سایر حوزه‌ها ادامه می‌دهد.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره سیاست‌های منطقه‌ای ایران، گفت که حتی در صورت دستیابی به توافق هسته‌ای، واشنگتن به اعمال فشار علیه ایران در سایر حوزه‌ها ادامه می‌دهد.

وی با تکرار برخی یاوه‌گویی‌ها، ایران را به انجام فعالیت‌های تنش‌زا در منطقه، از جمله حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر متهم کرده و گفت که فعالیت‌های هسته‌ای این کشور نگرانی‌های عمیقی را در سطح بین‌المللی ایجاد کرده است.

بلینکن در ادامه گفت که به صراحت اعلام کرده‌ایم که به انجام اقدام‌های لازم علیه فعالیت‌های ایران در حوزه‌هایی که از نظر ما تهدید به شمار می‌روند، ادامه می‌دهیم.

وی همچنین مدعی شد که آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی توسط ایران، اقدامی تحریک‌آمیز بوده و جدیت ایران در مذاکرات هسته‌ای را زیر سوال می‌برد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.