فریدون عباسی رییس سابق سازمان انرژی اتمی روز چهارشنبه با برگزاری نشست خبری با اعلام داوطلبی خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: باید جامعه‌ای بسازیم که هیج کس به‌دلیل مشکل مالی از تحصیل باز نماند و به قول حضرت امام (ره) مردم ولی‌نعمت ما هستند.

به گزارش جماران؛ رییس سابق سازمان انرژی اتمی با اعلام داوطلبی برای انتخابات ۲۸ خرداد ریاست جمهوری، گفت: با شعار دولت نخبگانی وارد انتخابات شده‌ام و هیچ حزب و گروهی مرا پشتیبانی نمی‌کند.

 فریدون عباسی روز چهارشنبه با برگزاری نشست خبری با اعلام داوطلبی خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: باید جامعه‌ای بسازیم که هیج کس به‌دلیل مشکل مالی از تحصیل باز نماند و به قول حضرت امام (ره) مردم ولی‌نعمت ما هستند.  

این داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری، افزود: با بازگشت به مردم می‌توان همه مشکلات را رفع کرد. مردم با انقلاب قهر نکرده‌اند ولی از بازیهای سیاسی خسته شده‌اند.

عباسی ادامه داد: با شعار دولت نخبگانی وارد انتخابات شده‌ام و هیچ حزب و گروهی مرا پشتیبانی نمی‌کند.

وی، مبارزه با فساد اداری را اولویت دولت نخبگانی خود برشمرد و کابینه‌اش را متشکل از کسانی دانست که روحیه عدالت طلبی داشته باشند.

عباسی،  اهمیت علم را زیربنای تولید ثروت در دولت اسلامی ارزیابی کرد و افزود: دولت نخبگانی تلاش می‌کند مسایل را با رویکرد علمی موشکافی کند. همچنین تلاش می‌شود مسولانی انتخاب شوند که برآمده از مردم باشند.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: با شناسایی استعدادها و میزان بهره وری هر استان سند ۵ساله نگارش و برنامه برای آن اجرا می‌شود. معتقدم‌ ظرفیت‌های بزرگی در کشاورزی وجود دارد و می‌توان امنیت کشاورزی را به روستا برگرداند.  

عباسی، دولت نخبگانی مدنظر خود را مجموعه‌ای برشمرد که در پی رشد هنرمندان و حفظ و نشر فرهنگ ایرانی و تمدن انقلابی است.

وی درباره احراز صلاحیت خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اگر تایید صلاحیت شوم به نفع کسی کنار نخواهم رفت و مردم نتیجه را مشخص خواهند کرد.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری درباره اعضای کابینه اش، گفت: این افراد با رای مجلس انتخاب می شوند و برای انتخاب آنها با کمیسیون‌های مجلس مشورت می‌کنم و چهل روز فرصت است که اعضای کابینه مشخص شوند.

عباسی تاکید کرد: برای ورود به انتخابات جدی هستم و مشی مستقل دارم و با اتکا به مردم و نه گروه‌های سیاسی در عرصه رقابت حضور پیدا کرده‌ام.

وی با بیان اینکه دولت در یک جنگ تمام عیار اقتصادی است، یادآور شد: مشکل اقتصادی کشور در کوتاه مدت حل نمی‌شود. تخستین اقدام هر دولتی که بر سرکار بیاید باید اشتغال باشد و همچنین تولید مسکن را در اولویت قرار دهیم.  

فریدون عباسی ۶۳ ساله دارای مدرک تحصیلی دکتری در رشته فیزیک هسته‌ای از دانشگاه شهید بهشتی و رییس سازمان انرژی اتمی در دولت دهم و همچنین رییس فعلی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه برای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اعلام داوطلبی کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با نخستین میاندوره‌ای مجلس یازدهم،  ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.