رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی اظهار داشت: قرار است که از این پول‌ها برای کالاهای دیگر هم استفاده شود اما هنوز منتظر هستند تا ببینند نتیجه مذاکرات برجام چه می‌شود. هنوز نتیجه مذاکرات مشخص نیست، اگر مذاکرات به نتیجه برسد می‌توانیم کل پول را دریافت کنیم.

به گزارش جماران؛ رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی اظهار داشت: نزدیک به 30 میلیون دلار از این پول‌های بلوکه شده استفاده شد که برای مصارف بهداشتی و درمانی است احتمالا بخشی از آن مربوط به خرید واکسن تخصیص می‌یابد.

حسین تنهایی درباره آخرین وضعیت پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی اظهار کرد: در مورد پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی فعلا همان صحبت‌های قبلی مطرح است و خبر جدیدی به ما نرسیده است، اگر تغییری به وجود آمده باشد بانک مرکزی مطلع است و ما از آن اطلاع نداریم.

وی ادامه داد: اما نزدیک به 30 میلیون دلار از این پول‌های بلوکه شده استفاده شده که برای مصارف بهداشتی و درمانی است احتمالا بخشی از آن مربوط به خرید واکسن کرونا تخصیص می‌یابد.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی با اشاره به خرید دیگر کالاها گفت: قرار است که از این پول‌ها برای کالاهای دیگر هم استفاده شود اما هنوز منتظر هستند تا ببینند نتیجه مذاکرات برجام چه می‌شود. هنوز نتیجه مذاکرات مشخص نیست، اگر مذاکرات به نتیجه برسد می‌توانیم کل پول را دریافت کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد رقم پول بلوکه شده در این کشور تصریح کرد: رقمی که من از ابتدا در مورد پول بلوکه شده ایران در کره جنوبی اطلاع داشتم 8.5 میلیارد دلار بود ولی بانک مرکزی این رقم را حدود 7 میلیارد دلار اعلام کرده است. پس با این وجود حدود 30 میلیون دلار هم برداشته شد که رقم قابل توجهی نیست. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.