واشنگتن پست مدعی شد: این امر مهم است که چین هم بعنوان عضوی دائم در شورای امنیت، از اعضای برجام است و از احیای آن نفع اقتصادی می برد، لغو تحریم‌های بین المللی، به تجارت و سرمایه گذاری چین در منطقه کمک می‌کند. پس چین، ممکن نیست به ایران در خارج شدن از برجام کمک کند.

به گزارش جماران؛ واشنگتن پست در تحلیلی به همکاری ایران و چین پرداخت.

ایلنا به نقل از واشنگتن پست نوشت: از زمان خروج آمریکا از برجام تجارت میان چین و ایران کاهش پیدا کرده؛ البته تحریم‌های آمریکا، ضرر و زیان بیشتری به ایران وارد کرده است.

چین وعده یک اتحاد نظامی با ایران را نداده است. به نظر  نمی‌رسد که حجم زیادی از سلاح‌های چینی در انتظار ایران باشد حتی با وجود پایان تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل  این توقع وجود ندارد. ایران خواهان سلاح‌های دفاع هوایی است و چین معمولا  تانک به منطقه می‌فروشد. چین در تلاش برای  ساخت موتورهای جت است و این در حالی است که پهپادهای جدید این کشور در منطقه موفق نبوده است.

 این امر مهم است که چین هم بعنوان عضوی دائم در شورای امنیت، از اعضای  برجام است و از احیای آن نفع اقتصادی می برد، لغو تحریم‌های بین المللی، به تجارت و سرمایه گذاری چین در منطقه کمک می‌کند.

پس چین، ممکن نیست به ایران در خارج  شدن از برجام کمک کند. چین و ایران هر دو می دانند که  با بازگشت آمریکا به برجام، منافع بهتری خواهند داشت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.