سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: در آینده نزدیک ایران یکی از محورهای اصلی تولید واکسن کرونا نه تنها برای مردم خودمان بلکه در سطح دنیا می‌شود.

به گزارش جماران؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همان طور که در کمتر از ۶۰ روز توانستیم از وارد کننده ماسک و برخی تجهیزات پزشکی به صادر تبدیل شویم در آینده نزدیک ایران یکی از محورهای اصلی تولید واکسن کرونا نه تنها برای مردم خودمان بلکه در سطح دنیا می‌شود.

«سعید نمکی»  روز پنجشنبه در مراسم جشن ملی پرچم در منطقه گردشگری عباس آباد افزود: خودباوری و تکیه بر خویشتن، یکی از دستاوردهای مهم ۱۲ فروردین سال ۵۸ بود. در سال‌های پس از انقلاب با تکیه بر توان داخلی پیشرفت‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه سلامت به دست آوردیم که به هیچوجه با قبل از آن قابل مقایسه نیست، میزان مرگ و میر کودکان و زنان حداقل ۱۰ برابر میزان امروز بود.

وزیر بهداشت ادامه داد: با استفاده از تجربه دفاع‌مقدس در مدتی کمتر از ۶۰ روز از یک واردکننده ماسک و تجهیزات، به یک تولیدکننده و سپس به یک صادرکننده بدل شدیم.

وی افزود: قبل از انقلاب حداکثر ۲۰ درصد کودکان در برابر بیماری‌ها واکسینه می‌شدند، اما امروز در دورترین مناطق ایران خانه بهداشت داریم و بیش از ۹۵ درصد کودکان تحت پوشش خدمات واکسیناسیون قرار دارند.

وزیر بهداشت گفت: در ماه‌های گذشته برای مقابله با کرونا، تخت‌های بیمارستانی را به قدری افزایش دادیم که هیچ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در یک سال گذشته برای پذیرش در بیمارستان سرگردان نشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.