دیوید بالدوین استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل و سیاست خارجه دانشگاه پرینستون گفت: اشتباه است که بگوییم توافق با ایران "هیچ اولویتی ندارد". او مسائل زیادی دارد که باید با آنها کنار بیاید. اما ایران هم از اولویت برای بایدن برخوردار است.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایلنا، ​استاد روابط بین الملل تاکید کرد: علیرغم مشکلات پیش روی بایدن، توافق با ایران برای او از اولویت برخوردار است.

دیوید بالدوین استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل و سیاست خارجه دانشگاه پرینستون است. وی در گفت‌و‌گو با ایلنا به بیان نظرات خود در مورد تنش‌های میان ایران و آمریکا و آینده روابط پرداخت.

توافق با ایران از اولویت‌های دولت بایدن است

دیوید بالدوین در ابتدا با اشاره به رویکرد بایدن نسبت به ایران گفت: بدیهی است که در این زمان مقابله با همه‌گیری و رسیدگی به اقتصاد از اولویت بالاتری برای رئیس‌جمهور برخوردار است. اما اشتباه است که بگوییم توافق با ایران "هیچ اولویتی ندارد". او مسائل زیادی دارد که باید با آنها کنار بیاید. اما ایران هم از اولویت برای بایدن برخوردار است.

لازم است تحریم‌ها لغو شود

دو طرف باید راهی برای ملاقات با یکدیگر پیدا کنند

 

baldwin

 

وی در ادامه در مورد لغو تحریم‌ها توسط آمریکا گفت: حتی اگر بحث‌های اخلاقی و حقوقی را کنار بگذاریم، قبل از هر چیز، این موضوع یک مسئله سیاسی است و باید به همین ترتیب به آن رسیدگی شود و تحریم‌ها لغو شود. معتقدم اگر هر دو طرف بخواهند یکدیگر را ملاقات کنند، باید راهی را برای آن پیدا کنند.

لغو تحریم‌ها راهی برای نشان دادن تمایل به مذاکره است

استاد علوم سیاسی دانشگاه پرینستون در ادامه  افزود: معتقدم که لغو برخی تحریم‌ها روش خوبی برای نشان دادن تمایل به مذاکره بیشتر است. به نظر می‌رسد هم دولت ایران و هم دولت آمریکا به همان اندازه نسبت به خواسته‌های "مردم" حساس هستند. 

لازم است دیپلماسی به کار گرفته شود

به آینده روابط ایران و آمریکا امیدوارم

این استاد دانشگاه همچنین اضافه کرد: در شرایط فعلی به نظر من احتمال جنگ و درگیری نظامی کاملا بعید است؛ دیپلماسی لازم است و باید به کار گرفته شود. من معتقدم در دوران بایدن، روابط با ایران بسیار بهبود خواهد یافت و من به آینده روابط امیدوارم .

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.