ثبت نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر از ساعت ۸ صبح چهارشنبه (۲۰ اسفند) در سراسر کشور آغاز شده و تا ساعت 24 امروز ۲۶ اسفند ادامه دارد.

به گزارش جماران؛ آخرین روز ثبت نام داوطلبان ششمین دوره شورای شهر تهران، امروز سه شنبه ۲۶ اسفند در مصلی تهران از ساعت ۸ صبح آغاز شده و با توجه به افزایش حضور ثبت نام کنندگان در روز پایانی، محل فرمانداری تهران بسیار شلوغ شده و عملا رعایت پروتکل های بهداشتی سخت است.

ثبت نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر از ساعت ۸ صبح چهارشنبه (۲۰ اسفند) در سراسر کشور آغاز شده و تنها تا ساعت ۱۸ امروز ۲۶ اسفند به مدت هفت روز ادامه دارد. 

فراهم شدن امکان ثبت نام غیرحضوری به علت شرایط کرونا ، ستاد انتخابات شورای شهر تهران را امسال نسبت به دوره گذشته خلوت کرده است و خبری از ازدحام داوطلبان مدرک به دست نیست، البته روز گذشته در ششمین روز ثبت نام نسبت به روزهای گذشته افراد بیشتری برای ثبت نام به فرمانداری تهران مراجعه کردند و پیش بینی می شود امروز در آخرین روز ثبت نام داوطلبان، مراجعات بیشتری به فرمانداری تهران وجود داشته باشد.

در روزهای گذشته مواردی همچون توصیه به داوطلبان این انتخابات برای ثبت نام غیرحضوری و همراه داشتن خودکار هنگام مراجعه برای ثبت نام حضوری با توجه به وجود شرایط کرونایی در کشور بارها مورد تاکید مسئولان انتخابات قرار گرفته است.

شکراله حسن بیگی، رییس ستاد انتخابات استان تهران روز گذشته در تشریح ثبت نامی‌های ششمین دوره شوراهای شهر استان تهران گفت: در روز گذشته ٩٨٤ نفر موفق به نهایی کردن ثبت نام خود در استان تهران شدند. به این ترتیب تا ساعت ١٨ و ۱۵ دقیقه دوشنبه ثبت نام ٣٠١٠ نفر نهایی شده است. ٧٧٦ پرونده در فرمانداری ها در حال بررسی است که به فرمانداران توصیه می‌کنیم حتما تا فردا تا ساعت ٢٤ در فرمانداری ها همراه عوامل باشند تا کار بررسی این پرونده ها را به سرانجام برسانند.

وی افزود: در حوزه ترکیب جنسیتی ٨٥ درصد ثبت نامی ها آقایان و ١٥ درصد خانم‌ها هستند. ازجهت نحوه ثبت نام در استان تهران نیز ٥٥ درصد حضوری با مراجعه به فرمانداری ها، ١٠ درصد در دفاتر پیشخوان دولت، ١٨ درصد به وسیله موبایل و ١٨ درصد به وسیله رایانه ثبت نام کرده اند.

بنابر این گزارش همچنین طبق گزارش تجمیعی ثبت‌نام انتخابات شوراهای سراسر کشور از آغاز ثبت‌نام چهارشنبه ۲۰ اسفند تا ساعت ۱۸ روز دوشنبه، ۲۵ اسفند ثبت نام ۲۵۵۸۵ نفر برای انتخابات شوراهای شهر، نهایی شد.

موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور افزود: ۲۷ درصد افرادی که از آغاز تا ساعت ۱۸ ششمین روز از مهلت قانونی، ثبت‌نام کردند، از روش‌های الکترونیک شامل استفاده از تلفن همراه ( ۱۳ درصد)  و رایانه شخصی( ۱۴ درصد) برای ثبت‌نام استفاده کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: ۱۹ درصد داوطلبان شورا در سراسر کشور تا پایان روز ششم ثبت‌نام انتخابات شوراها، با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، ثبت‌نام کردند ک ۵۴ درصد ثبت‌نام‌ها تا پایان روز ششم مهلت قانونی ثبت‌نام نیز متعلق به افرادی است که مراجعه حضوری به فرمانداری ها داشته اند.

 

61880578

 

ثبت نام حضوری انتخابات شورا از ابتدای صبح پایانی آغاز شده و محمد سالاری عضو شورای فعلی شهر تهران در دوره پنجم در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران برای ثبت نام ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حاضر شد.

 

در روز پایانی ثبت نام برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر حضور داوطلبان در محل فرمانداری تهران افزایش یافته است.

عیسی فرهادی فرماندار تهران مجدد به داوطلبان توصیه کرد که در مرحله اول از ثبت نام الکترونیک با هدف جلوگیری از تجمع و صرفه جویی در وقت استفاده کنید و ثبت نام را به ساعات پایانی موکول نکنند.

 

61880700

 

متاسفانه با افزایش مراجعه حضوری داوطلبان به فرمانداری تهران برای ثبت نام ششمین دوره شورای شهر تهران عملا رعایت پروتکل های بهداشتی غیرممکن شده و با پیش بینی مراجعات بیشتر نیاز به اتخاذ تصمیمی برای رعایت پروتکل ها است.

در تماس تلفنی خبرنگاران با مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران و قائم مقام شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اعلام کرد که دقایقی پیش به صورت غیرحضوری در ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرده است.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: تا ظهر امروز ۵۵۳ داوطلب در انتخابات شوراهای شهر استان تهران ثبت نام کرده اند و آمار کل داوطلبان تاکنون به ۳۶۹۱ نفر رسیده است. 

شکراله حسن بیگی با اشاره به آمار ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر اظهار داشت: تا ظهر امروز ۵۵۳ داوطلب در انتخابات شوراهای شهر استان تهران ثبت نام کرده اند و آمار کل داوطلبان تاکنون به ۳۶۹۱ نفر رسیده است.

وی افزود: تا ظهر امروز، شهر تهران با  ۱۳۰۷ نفر ثبت نام دارای بیشترین تعداد داوطلب انتخابات شوراها و فیروزکوه  با ۳۶ نفر ثبت نام دارای کمترین تعداد داوطلب است.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: از مجموع داوطلبان انتخابات شوراهای استان تهران؛ ۱۵ درصد بانوان و ۸۵ درصد آقایان را تشکیل می دهد و ۵۲ درصد ثبت نام ها نیز به روش حضوری در فرمانداری ها انجام شده است. داوطلبان انتخابات شوراهای شهر تا ساعت ۱۸ امروز( سه شنبه) فرصت دارند تا ثبت نام خود را نهایی کنند و این زمان تمدید نخواهد شد.

زهرا صدراعظم نوری، عضو فعلی شورای شهر تهران در ششمین دوره انتخابات شوراها ثبت‌نام کرد.

زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت،محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر به صورت الکترونیکی ثبت نام کرد.

حجت الاسلام و المسلمین ناصحی عضو شورای شهر تهران در دوره چهارم نیر بعدازظهر امروز در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران برای ثبت نام ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حضور یافت.

 همچنین علیرضا احمدی رییس شورای عالی استانها در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران به صورت غیرحضوری ثبت نام کرد.

 

61881422

 

بعدازظهر امروز محمود میرلوحی عضو فعلی شورای شهر تهران نیز با حضور در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران در ششمین دوره شورای شهر تهران ثبت نام کرد.

لحظه به لحظه  بر جمعیت ثبت نام کنندگان در فرمانداری تهران افزوده شده و محل ثبت نام شلوغ تر می شود.

تعدادی از افراد حاضر در ستاد که برای ثبت نام مراجعه کرده اند گفتند که نتوانسته اند غیر حضوری ثبت نام کنند و سیستم با مشکل مواجه شده و ارور می دهد.

در ساعت ۱۷ افشین حبیب زاده عضو فعلی شورای شهر تهران و رییس فراکسیون کارگری شورا هم  به صورت غیر حضوری در ششمین دوره انتخابات شوراها ثبت نام کرد.

 

61881420

 

عصر امروز پروانه مافی نیز در ساختمان شماره٢ فرمانداری تهران برای ثبت در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حضور یافت. 

وی نماینده سابق مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و فرماندار اسبق شمیرانات در دولت اصلاحات بوده است.

 

61881421

 

محمدرضا رشیدی، عضو هیات مدیره و مدیرعامل سابق فروشگاه رفاه هم دقایقی قبل در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران برای ثبت نام ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حضور یافت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.