سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ تاکید کرد: ایرادات شورای نگهبان به مصوبات بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور بیشتر به صورت شکلی و تا حدودی محتوایی بود و موجب تغییر و بهم ریختگی شاکله و ساختار بودجه نشد.

بودجه 1400

به گزارش جماران؛ سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: ایرادات شورای نگهبان به مصوبات بودجه سال ۱۴۰۰ بیشتر به صورت شکلی و تا حدودی محتوایی بود و برخلاف آن چیزی که برخی همکاران در رسانه‌ها بیان کرده بودند، ایرادات و اصلاح آن طوری نیست که موجب تغییر و بهم ریختگی شاکله و ساختار بودجه شود.

رحیم زارع در تشریح نشست امروز - شنبه - این کمیسیون برای رفع ایرادات شورای نگهبان گفت: ایرادات شورای نگهبان به مصوبات بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور بیشتر به صورت شکلی و تا حدودی محتوایی بود و برخلاف آن چیزی که برخی همکاران در رسانه ها بیان کرده بودند، ایرادات و اصلاح آن طوری نیست که موجب تغییر و بهم ریختگی شاکله و ساختار بودجه شود.

وی ادامه داد: کاهش میزان تخصیص قیر یکی از اصلاحات انجام شده در این جلسه بود و به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۴ میلیون تُن قیر تا سقف ۱۲ هزار میلیارد تومان کاهش یافت. همچنین مجوزهای ارائه شده در تبصره ۴ بودجه سال ۱۴۰۰ برای ۱۵ درصد فاینانس از محل صندوق توسعه هم به منظور تامین نظر شورای نگهبان حذف شد.

زارع تصریح کرد: یکی از ایرادات دیگر شورای نگهبان مربوط به بند (و) بودجه بود که بعد از اصلاح، بند مربوط به تخصیص ۸۹ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ابقا و تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس تاکید کرد: ۲۰ مورد از ایرادات شورای نگهبان نسبت به وجود کلمات انگلیسی در بودجه بود که معادل فارسی آن نوشته شد. ما تلاش داریم تا امشب ایرادات بودجه را رفع و گزارش آن را فردا به صحن علنی مجلس ارائه کنیم در غیر این صورت بقیه اصلاحات در جلسه فردای کمیسیون تلفیق بودجه انجام خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.