ترقی عضو حزب موتلفه و فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به کاندیداتوری مطهری و سبقه اصولگرایی او افزود: به هیچ وجه علی مطهری گزینه اصولگرایان نیست، این‌ها هنوز در نظرسنجی‌ها و افکار عمومی به صفر نیز نرسیده‌اند.

به گزارش جماران؛ به نقل از برنا، یک چهره سیاسی اصولگرا گفت: ممکن است رئیسی در برابر خواست عمومی و این که امکان وحدت روی یک شخص میسر نیست، مجبور شود چنین خواسته‌ای را بپذیرد.

حمیدرضا ترقی، عضو حزب موتلفه و فعال سیاسی اصولگرا در رابطه با احتمال پذیرش ابراهیم رییسی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: خواست عمومی در میان نیروهای انقلاب حضور رییسی است که باید مدام بیان شود. حال باید دید که این خواست به یک گفتمان عمومی تبدیل می‌شود یا خیر.

او افزود: ممکن است رئیسی در برابر خواست عمومی و این که امکان وحدت روی یک شخص میسر نیست، مجبور شود چنین خواسته‌ای را بپذیرد اما به طور طبیعی تا زمانی که امکان حضور فردی دیگری باشد، یقینا او همین موضع را خواهد داشت. اما فکر می کنم نهایتا در مقابل خواست عمومی کوتاه بیاید.

ترقی در رابطه با گزینه حزب موتلفه برای انتخابات آتی خاطرنشان کرد: اولا که حزب تابع نظر شورای وحدت است. طبیعتا باید نطر شورای وحدت را دانست اما برای معرفی هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم. در نطر داشتیم که در ابتدا دیدگاه دولت حزبی را تبیین کنیم و با نامزدهای موجود آن را در میان بگذاریم و از این فرصت انتخابات نیز تا زمانی که فرصت ثبت نام افراد برسد، این دیدگاه را به وسیله چند تن از اعضای شورای مرکزی تبیین کنیم که این کار در حال انجام است. بخشی از آن هفته گذشته توسط اقای انواری و این هفته توسط من مطرح شده است. هفته اینده نیز ممکن است آقای بادامچیان این مسائل را مطرح کند.

 

حمیدرضا ترقی

 

او تاکید کرد: هنوز به مصداقی نرسیده‌ایم. فعلا افرادی که می‌توانند این دیدگاه را تبیین کنند، مطرح شده‌اند و در حال مطرح کردن منافع دولت حزبی هستند. 

ترقی با اشاره به کاندیداتوری مطهری و سبقه اصولگرایی او افزود: به هیچ وجه علی مطهری گزینه اصولگرایان نیست، این‌ها هنوز در نظرسنجی‌ها و افکار عمومی به صفر نیز نرسیده‌اند. اصلا این افراد عده مشخصی از لحاظ تشکیلاتی ندارند. یعنی نه اصلاح‌طلبان روی این افراد سرمایه‌گداری می‌کنند و نه اصولگرایان. بنابراین من فکر نمی‌کنم که امسال مطهری در این وادی مطرح و حمایت شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.