امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش تأکید کرد: سرلشکر فلاحی تجاوز رژیم بعث به ایران، چگونگی عملکرد آن‌ها و اینکه چطور در مقابل رژیم بعث عراق با توجه به وضعیتی که ما داشتیم، می‌توان مقابله کرد را پیش بینی کرده بودند. بسیاری معتقدند حتی تفکر اولیه عملیات طریق‌القدس (فتح بُسستان) چند ماه بعد از شهادت ایشان، تفکر شهید سرلشکر فلاحی بود، تا آنجا این تفکر ادامه داشت.

به گزارش جماران؛ به نقل از میزان، فرمانده کل ارتش شهید سرلشکر فلاحی را افسری قوی، محکم و قاطع با نفوذ کلام ویژه‌ای معرفی و خاطرنشان کرد در شرایطی که شعار انحلال ارتش سر داده می‌شد، یک انسان فوق العاده یک مرد قدرتمند، محکم و مؤمن پای کار آمد، ابتدا نیروی زمینی و بعد ارتش را تحویل گرفت و در مقابل غائله‌های مختلف در پاوه، کردستان، ترکمن صحرا و جا‌های دیگر به وظایف خود به خوبی عمل کرد.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به جایگاه شهید سرلشکر ولی‌الله فلاحی، گفت: شهید سرلشکر ولی‌الله فلاحی بالاترین مقام نظامی دوران دفاع مقدس بود، ایشان جانشین فرمانده معظم کل قوا در زمان بعد از فرار بنی‌صدر تا شهادت بودند، و یکی از تأثیرگذارترین انسان‌ها در دوران دفاع مقدس بودند.

سرلشکر فلاحی تجاوز رژیم بعث به ایران را پیش بینی کرده بود

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: سرلشکر فلاحی تجاوز رژیم بعث به ایران، چگونگی عملکرد آن‌ها و اینکه چطور در مقابل رژیم بعث عراق با توجه به وضعیتی که ما داشتیم، می‌توان مقابله کرد را پیش بینی کرده بودند.

موسوی تصریح کرد: بسیاری معتقدند حتی تفکر اولیه عملیات طریق‌القدس (فتح بُسستان) چند ماه بعد از شهادت ایشان، تفکر شهید سرلشکر فلاحی بود، تا آنجا این تفکر ادامه داشت.

فرمانده کل ارتش شهید فلاحی را یک شخصیت دانشمند برشمرد و تصریح کرد: ایشان یک نظامی محکم بودند و به آب، خاک، پرچم و ملت ایران با همه وجود عشق می‌ورزید، به پای این عشق بار‌ها تا سر حد شهادت پیش رفت و سرانجام این عشق فوق العاده خودش را با مهر شهادت تأیید و تثبیت کرد.

مهر شهادت، عشق شهید فلاحی به کشور و نظام را تثبیت کرد

موسوی شهید سرلشکر فلاحی را افسری قوی، محکم و قاطع با نفوذ کلام ویژه‌ای معرفی و خاطرنشان کرد: آن زمان بنده در رده‌های پائین ارتش بودم، حتی هنوز هم دانشجوی دانشگاه افسری نشده بودم، ایشان فرمانده نیروی زمینی بودند، خوب بخاطر دارم که لحن، استحکام کلام و منطق قوی داشتند و همیشه به یادماندنی است.

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: باهمین حالت ایشان ارتش جمهوری اسلامی ایران را در شرایط بسیار بدی تحویل گرفت، شرایطی که سران ارتش آن رژیم تسویه شده بودند و در درون ارتش هنوز بلاتکلیفی‌هایی وجود داشت، پادگان‌ها همه تخلیه بودند و گروهک‌ها علیه ارتش هر روز تظاهرات داشتند و شعار‌های انحلال ارتش را از اینجا و آنجا سرداده بودند و در جای جای کشور این گروهک‌ها سربرآورده بودند و بلوا‌هایی راه انداخته بودند.

نقش شهید سرلشکر فلاحی در ختم غائله‌های مختلف

وی افزود: در چنین شرایطی، یک انسان فوق العاده یک مرد قدرتمند، محکم و مؤمن پای کار آمد، ابتدا نیروی زمینی و بعد ارتش را تحویل گرفت و در مقابل غائله‌های مختلف در پاوه، کردستان، ترکمن صحرا و جا‌های دیگر به وظایف خود به خوبی عمل کرد و در همان زمان جنگ تحمیلی علیه ایران را صدام آغاز کرد، ایشان ارتش با آن وضعیت آن روز را انسجام داد، سازماندهی و نو کرد.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: ارتشی که ایشان در اسفند ۵۷ تحویل گرفت، همان ارتشی بود که عملیات بزرگ ثامن‌الائمه| (ع) را انجام داد، اولین عملیات بزرگ ارتش در شکستن حصر آبادان به وقوع پیوست و بعد از آن هم ایشان به شهادت رسید.

بهره مندی شهید فلاحی از نبوغ فوق العاده، توانایی فرماندهی و ایمان قوی

موسوی بر لزوم معرفی سرلشکر فلاحی برای امروزی‌ها و آیندگان تأکید کرد و افزود: شهید فلاحی از نبوغ فوق العاده، توانایی فرماندهی، مدیریت خاص، از یک اراده محکم و ایمان قوی بهره‌مند بود، ایشان باید به جامعه باید معرفی شود.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: یک مرد چقدر می‌تواند در سرنوشت یک کشور تأثیرگذار باشد، چقدر می‌شود در مقابل نا ملایمات، مشکلات، موانع، کارشکنی‌ها در مقابل همه این‌ها ایستاد و به طرف هدف پیش رفت و موفق و سربلند شد.

موسوی شهید سرلشکر فلاحی را مصداق کامل یک فرمانده و مدیر جهادی برشمرد و اضافه کرد: این مهم را می‌توانید در ۳۰ ماه مسئولیت شهید فلاحی پیدا کنید.

امروز و فردای ما، سخت نیازمند شناخت شهید سرلشکر فلاحی و فلاحی‌ها

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: هر کسی که می‌خواهد بداند مدیر و فرمانده جهادی یعنی چه؟ برود ۳۰ ماه زندگی سرلشکر فلاحی را از اسفند ۵۷ تا مهر ماه سال ۶۰ مطالعه کند، ببیند این مرد با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کرد و بنابراین امروز و فردای ما سخت نیازمند شناخت شهید سرلشکر فلاحی و فلاحی‌هاست.

موسوی با اشاره به گنجینه سرلشکر موسوی در موزه جنگ دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس)، تصریح کرد: جمع کردن آثار مربوط به ایشان در فضای بسیار بزرگ‌تر از اینجا هم، مثل جا دادن دریا در یک لیوان است، واقعاً نمی‌توان این کار را کرد.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: با دیدن آثار ایشان، آدم به این نکته توجه می‌دهد که در شناخت شهید فلاحی، دقت و تحقیق بیشتری انجام دهد، ایشان را از نو بشناسد و در مسیری که او حرکت کرد گام بردارد.

 

2990613_583

 

افتتاح گنجینه شهید فلاحی در دافوس ارتش

گنجینه آثار شهید سرلشکر، ولی الله فلاحی با حضور امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش صبح امروز در موزه نظامی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش افتتاح شد.

خبرگزاری میزان _ طبق گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از ادای احترام به مقام شامخ شهید گمنام در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش و قرائت فاتحه، گنجینه آثار امیر سرلشکر شهید، ولی الله فلاحی را افتتاح کرد.

امیر سرلشکر موسوی در این مراسم که با حضور امیر سرتیپ، ولی وند زمانی، فرمانده دافوس ارتش، امیر سرتیپ مسعود بختیاری از همرزمان شهید فلاحی، همسر بزرگوار این شهیدوالامقام و دیگر همرزمان شهید فلاحی برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد رجبیه گفت: شهید فلاحی بالاترین شخصیت نظامی شهید کشورمان است؛ این شهید بزرگوار همیشه برای ما یک فرمانده باسواد، قاطع، دانشمند و با اراده مثال‌زدنی بوده است.

وی افزود: شهید فلاحی شخصیت کم‌نظیری است که جامعه امروز ما به شناخت و تحقیق هرچه بیشتر درباره او احتیاج دارد. مدیران، فرماندهان و افرادی که می‌خواهند در عرصه‌های مختلف این کشور مسئولیت بر عهده بگیرند و مسیر خود را با موفقیت طی کنند، باید شخصیت شهید فلاحی را الگو قرار دهند.

در ادامه امیر سرلشکر موسوی با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش بر ضرورت دشمن شناسی و عدم غفلت از دشمن تاکید کرد و گفت: ارتش و نیرو‌های مسلح ما از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و غفلت از دشمن و ترفند‌های او خسارات جبران ناپذیری برجای خواهد گذاشت.

فرمانده کل ارتش جایگاه نیرو‌های مسلح در نظام جمهوری اسلامی ایران را بسیار با اهمیت دانست و تصریح کرد: بر تن کردن لباس سربازی تحت فرماندهی، ولی فقیه و مجتهدی جامع الشرایط و با وجود آرمان‌های ارزشمند انقلاب اسلامی یک نعمت بزرگ الهی است که باید سپاسگزار این نعمت باشیم و همواره به یاد داشته باشیم که چه شهدای گرانقدری جان خود را به منظور سربلندی این نظام مقدس فدا کرده اند و ما بدهکار این عزیزان هستیم.

وی بر اهمیت نقش نیرو‌های مسلح در تولید امنیت اشاره کرد و اظهار داشت: ما سربازان این لباس سربازی را بر تن کرده ایم و آماده هستیم هرگونه تجاوز و کج خیالی دشمنان را با قدرت پاسخ دهیم و هیچ چیزی نمی‌تواند مانع انجام تکلیفی شود که بر شانه ما است.

در این نشست دانشجویان حاضر نیز ضمن بیان دیدگاه‌ها و راهکار‌های مد نظر خود، سوالات خود را صمیمانه و رودر رو با فرمانده کل ارتش مطرح و پاسخ را دریافت کردند.

امیر سرلشکر موسوی نیز با تاکید بر مفید بودن تداوم برگزاری این نشست‌ها در رده‌های مختلف و استقبال از دیدگاه‌های مطرح شده در این دیدارها، ضمن تبیین اهداف و راهبرد‌های ارتش در حوزه‌های گوناگون در مورد موضوعات مطرح شده از سوی دانشجویان، با آن‌ها تبادل نظر و گفتگو کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.