رئیس‌جمهور جدید بولیوی در صفحه شخصی خود در توئیتر با به اشتراک گذاشتن تصاویری از دریافت استوارنامه‌های سفرای جدید ایران و ونزوئلا، نوشت: «ما مناسبات دوجانبه را با هدف تقویت روابط استراتژیک به نفع مردمان خود، احیا می‌کنیم».

به گزارش جماران؛ به نقل از فارس، رئیس‌جمهور جدید بولیوی با تاکید بر لزوم تقویت روابط با ونزوئلا و ایران، گفت که مناسبات آسیب‌دیده در زمان دولت موقت قبل را احیا و بازسازی می‌کند.

دولت جدید بولیوی به ریاست «لوئیس آرسه» بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) از تجدید روابط دیپلماتیک با تهران و کاراکاس خبر داد.

خبرگزاری «رویترز» در این باره نوشت که آرسه فقط ۳ روز بعد از به دست گرفتن قدرت در بولیوی، ضمن پذیرش استوارنامه‌های سفرای جدید ایران و ونزوئلا، نشان داد که قصد تغییر مسیر این کشور را دارد.

بر این اساس، دولت جدید بولیوی با صدور بیانیه‌ای گفت که می‌خواهد روابط دیپلماتیکی را که توسط دولت موقت قبلی به ریاست «جینین آنز» مخدوش شده و آسیب دیده بود، مجددا برقرار کند.

ایران و بولیوی (2)

به نوشته رویترز، آرسه در صفحه شخصی خود در توئیتر با به اشتراک گذاشتن تصاویری از دریافت استوارنامه‌های سفرای جدید ایران و ونزوئلا، نوشت: «ما مناسبات دوجانبه را با هدف تقویت روابط استراتژیک به نفع مردمان خود، احیا می‌کنیم».

وی درباره سفیر جدید ایران نیز افزود: «آنها (ایرانی‌ها) همیشه در بولیوی مورد استقبال هستند. ما به تقویت پروژه‌های مشترک در جهت منفعت مردمان خود، ادامه می‌دهیم».

روز یکشنبه بود که «محمد‌ جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن سفر به بولیوی برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منخب این کشور، با آرسه و معاون وی دیدار و گفت‌وگو کرد. (جزئیات بیشتر)

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.