امام جمعه مشهد گفت: «این ضعفی که امروز آمریکا و غرب پیدا کرده است، در تاریخ مدرنیته بی‌سابقه است و هیچ زمان این استیصال و ضعف برای دشمن پیش نیامده بود و پیش نیامده، نباید در مقابل توطئه‌های دشمن بنشینیم، بسازیم، تحمل کنیم، دم بالا نیاوریم و خودمان را در مقابل فشارها و سختی‌ها تسلیم کنیم.»

به گزارش جماران؛ به نقل از ایلنا، امام جمعه مشهد گفت: امروز در شرایط زندگی خودمان با مشکلاتی رو به رو هستیم، مشکلاتی که بخش عمده‌اش را دشمن بر ما تحمیل کرده است و مهم این است که ما در برابر همه این مشکلات، مواضع انقلابی خودمان را حفظ کنیم، ناامید نشویم، در موضع انقلابی خودمان قوی، نیرومند و ثابت قدم باقی بمانیم.

سید احمد علم الهدی، در خطبه مجازی نماز جمعه امروز مشهد گفت: مشکلاتی که امروز در زندگی داریم عمدتا مشکلات معیشتی و اقتصادی است که معلول دو علت است یکی تحریم دشمن و دیگری سوء مدیریت.

وی اضافه کرد: ثابت شد دیگر کاری جز تحریم نمی‌توانند انجام دهند و آخرین ابزار برنده مقابله آنان با ما تحریم است و در این نقطه دیگر متوقف شده‌اند، این هم یک درد بی‌درمان نیست، مشکلی قابل حل است، ما در برابر تحریم دشمن، راه‌هایی برای حل مشکل داریم کما این که در مساله مدیریت اگر بنا شد مسوولان به مدیریت جهادی دست بزنند، خیلی از مشکلات حل است.

نماینده ولی فقیه در  خراسان رضوی گفت: امروز در مشکلات معیشتی و اقتصادی متأسفانه فاقد مدیریت جهادی در مراکز تصمیم گیری و عملیات مدیریتی هستیم و اگر این عزیزان  به انقلاب معتقد هستند، خدا را قبول دارند و همراهی قدرت خدا را باور کرده اند این عقب نشینی‌ها که معنا ندارد و دیگر نباید تماشاچی بایستند.

علم الهدی افزود: امروز در بسیاری از کشورهای دنیا پول، ارز و امکانات داریم و می‌توانیم اینها را به داخل کشور بیاوریم، منتها این که یک عده بنشینند و نگاه کنند فقط به ارتباطات بانکی که دشمن نیز آن را بسته است و دست روی دست بگذاریم و تماشا کنیم که همه چیز مملکت از بین برود و مردم هم این طور تحت فشار باشند این اعتقاد به انقلاب و باورکردن خدا نیست.

وی ادامه داد: عزیزان ما در کمیسیون‌ها و پژوهش‌های مجلس بنشینند و راه‌های حل مشکل را که خیلی ساده هم هست را گزینش کنند و با ارتباطات خودشان این مسیرها را برای مسوولان باز کنند و این مشکلات حل شود، نایستیم تماشا کنیم مردم ما زیر فشار فوق‌العاده زندگی دست و پا بزنند، اقشار آسیب‌پذیر در اولیاتشان محروم بمانند، ما نیز فقط تماشاچی باشیم و تماشا کنیم.

امام جمعه مشهد گفت: این که بنا شد در این مملکت عده‌ای به عنوان مدیر و مسوول، بقچه‌های خودشان را ببندند که می‌خواهند بروند و اوضاع را به همین شکل نگه دارند، خیانت به انقلاب و این نظام است، باید مشکلات را حل کنیم، با چنگ و دندان هم که شده مشکلات را حل کنیم ضمن این که حل مشکلات، چنگ و دندان هم نمی‌خواهد.

علم‌الهدی افزود: امروز در شرایط تحریم، نفت ما به میزان قابل توجهی به فروش می‌رسد، اگر بنا شد حرکت‌های جهادی انجام دهیم برای این که ثروت خودمان را از خارج به داخل منتقل کنیم، همه مشکلات اقتصادی و معیشتی ما حل است، امروز مشکل لاینحل در کشور نداریم که عده‌ای ناامید بشوند و بگویند مشکلاتی داریم که حل نمی‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه فقدان اعتقاد و روحیات جهادی به وسیله بعضی جریان‌های مسوول سبب شده مردم ما در این فشار و سختی دست و پا بزنند و روز به روز شاهد مشکلات بیشتری باشند.

امام جمعه مشهد گفت: دشمن ما امروز در روی کره زمین ضعیف‌ترین موجودات است و دشمنی که یک روز اراده‌اش همه دنیا را اداره می‌کرد، امروز اراده‌اش حتی در کانون قدرت خودش قابل اجرا نیست، این ضعفی که امروز آمریکا و غرب پیدا کرده است، در تاریخ مدرنیته بی‌سابقه است و هیچ زمان این استیصال و ضعف برای دشمن پیش نیامده بود و پیش نیامده، نباید در مقابل توطئه‌های دشمن بنشینیم، بسازیم، تحمل کنیم، دم بالا نیاوریم و خودمان را در مقابل فشارها و سختی‌ها تسلیم کنیم.

علم الهدی افزود: ان‌شاءالله  مسؤولان ما محمد جهان‌آرا شوند و نمایندگان مجلس نیز  بشوند همان تفنگ به دست‌هایی که دشمن را پشت دروازه‌های شهر متوقف کردند و با نسخه‌هایی که از دفاع مقدس و انقلاب کربلا دارند، مشکلات مردم ما یکی پس از دیگری حل بشود و زندگی عادی، طبیعی و آرام  به جامعه ما بازگردد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.