وزیر علوم گفت: قطعا با تحولات دنیا در حوزه علم و فناوری و تغییر سیاست های کلان در دنیا ضرورتا نیاز داریم بیشتر از گذشته به جامعه علمی کشورمان توجه شود.

به گزارش جماران به نقل از مهر، منصور غلامی امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها در دانشگاه تهران اظهار کرد: در نیمسال گذشته تحصیلی مراکز علم و فناوری ما یک آزمون را پشت سر گذاشتند که در نوع خودش قابل توجه است؛ دانشگاه تهران روز گذشته در جلسه‌ای گزارشی را ارائه کرد و آن این بود که ورود و برخورد آموزش عالی با شیوع کرونا چگونه بوده است؟

وی افزود: خلاصه گزارش این بود که اقدامات و تحولاتی که توسط آموزش عالی کشور اتفاق افتاده نه تنها چیزی کمتر از سایر کشورها نبود بلکه با ابتکارات ویژه ای رو به رو بوده است.

غلامی ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد خانواده آموزش عالی ظرفیت مواجهه سریع و صحیح با تحولات جامعه پیرامون را دارد؛ البته در سال‌های گذشته هم اتفاقات و حوادثی مثل سیل و زلزله داشتیم که مراکز علم و فناوری ما به خوبی توانستند در میدان حضور پیدا و نقش خود را ایفا کنند.

وزیر علوم افزود: در سال‌های اخیر حرکت از سوی آموزش و پژوهش و توجه به فناوری‌ها به سمت دانشگاه‌های جامعه محور و حل مسائل مهم کشور پیش رفته که این تحولات یک رویکرد جامع داشته است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در همان روزهای اول شیوع کرونا پارک‌های علم و فناوری و واحدهای علم و فناوری ما برای رفع سریع‌ترین نیازهای مردم در میدان حضور یافتند.

غلامی تاکید کرد: برای حفظ کیفیت نیاز به تلاش همه جانبه داریم از جمله داشتن حمایت‌هایی که تا الان خوب بوده اما باید در نیمسال آینده قوی‌تر باشد. ادامه حمایت‌های دولت از مراکز آموزش عالی برای توجه به تلاش‌ها و ابتکارات و اختراعات ضروری است.

وی افزود: برای آینده جامعه علم و فناوری نیاز است که در برنامه کلان کشور قبل از تدوین لایحه برنامه هفتم، سیاست‌های خاصی اتخاذ کنیم. سرمایه آموزش عالی کشور سرمایه مهمی در کشور محسوب می‌شود که در تنگناها می‌تواند ملت عزیز را کمک کند و قطعاً با تحولات دنیا در حوزه علم و فناوری و تغییر سیاست‌های کلان در دنیا ضرورتاً نیاز داریم بیشتر از گذشته به جامعه علمی کشورمان توجه شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.