یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن اعلام اینکه طرح استیضاح وزیر کشور به هیئت رییسه تحویل داده شده به شدت از معاون پارلمانی وزیر انتقاد کرد و این انتقادات با واکنش وی مواجه شد.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایسنا، یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت رفته است، وزارت خانه‌ای که صاحب ندارد. چه کسی باید مطالبات کشاورزان را پیگیری کند.

اردشیر مطهری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از علی خضریان به خاطر طرح سوال از وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از مشکلات اساسی کشور ما مشکل کشاورزی و دامداری است. بارها و بارها تاکید و از مسوولان ذی‌ربط پیگیری کرده‌ام. متاسفانه وزارت جهاد کشاورزی در ساحت ماموریت و مسئولیت اختیار ندارد. بخشی از اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط است. وزارت خانه‌ای که صاحب ندارد و آدم نمی‌داند باید یقه چه کسی را بگیرد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کود اوره به ۵۰۰ هزار تومان رسیده است، پیشنهادم این است تدبیری کنید و علی الحساب اعتبار تزریق کنید. بسیاری می گویند آقای «م» وارد کننده کود است باید شفاف شود که این آقا کیست و چرا فقط او کود وارد می‌کند؟ مردم از انتقاد ما مجلسی‌ها به ستوه آمدند و می‌پرسند چرا اجرا نمی‌کنید.

مطهری در ادامه تذکر خود اظهار کرد: آقای خاوزای وزیر خوبی است ولی اختیاری ندارد. وقتی درباره سیلوهای شهرستان خودم از او پرسیدم گفت که اختیارش با وزارت صمت است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در پایان تذکر خود خطاب به هیات رئیسه مجلس گفت: ۲۰ روز است که استیضاح رحمانی فضلی وزیر کشور را تقدیم هیات رئیسه کردیم، یک نفر به نام آقای کولیوند در مجلس دنبال نمایندگان راه افتاده و می گوید که امضاها را پس بگیرید، اگر کولیوند کار چاق کنی می‌کند ایشان را به مجلس راه ندهید.

 

پاسخ کولیوند به تذکر اردشیر مطهری

در پی ادعای اردشیر مطهری مبنی براینکه معاون پارلمانی وزارت کشور کارچاق کن وزیر کشور است جوابیه کولیوند معاون پارلمانی وزیر کشور در صحن علنی مجلس توسط یک عضو هیات رییسه قرائت شد.

این جوابیه در جلسه علنی امروز مجلس توسط روح الله متفکر آزاد قرائت شد:

«هیات رییسه محترم مجلس

با سلام

نظر به انتساب مطالب خلاف واقع و نادرست به وزارت کشور، به خصوص وزیر و اینجانب در جلسه علنی روز چهارشنیه ۹۹/۶/۱۹ به استحضار می رساند،

انتساب کلمه کارچاق کن در صحن علنی مجلس به معاون پارلمانی وزیر کشور امر ناروا، ناپسند و دور از شأن نمایندگی است، انتظار است هیات رییسه مجلس نسبت به این تهمت ناروا موضع خود را در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به ایشان اعلام نماید.

استیضاح حق نمایندگان مجلس است و در فرایند خود مورد احترام است، مشارالیه هم در مجلس و هم در شبکه پنج سیما به این موضوع پرداختند که وزارت کشور وامدار هیچ مقام و هیچ جایگاهی نمی باشد.

لذی ضمن اعتراض شدید به اظهارات آقای اردشیر مطهری اعلام می گردد مشارالیه هرگونه سند و مدارکی دال بر اظهارات خود دارند در اختیار هیات نظارت بر رفتار نمایندگان قرار دهند. مضاف بر اینکه اینجانب به عنوان قائم مقام وزیر در امور مجلس این حق را برای خود محفوظ می دانم که احقاق حق از مراجع ذیربط بنمایم.

محمد جواد کولیوند

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس»

حجم ویدیو: 4.96M | مدت زمان ویدیو: 00:02:32
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.