رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از دستگیری ۸ دلال بزرگ ارز در فضای مجازی خبر داد و گفت: متهمان با خرید و فروش ارز غیرقانونی موجب نوسانات قیمت بازار ارز و سیر صعودی قیمت ها بودند.

به گزارش جماران به نقل از ایلنا، سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی، اظهار داشت: در رصدهای اطلاعاتی و پالایش های فنی بازار ارز در فضای مجازی، تعدادی از کانال هایی که در شبکه های اجتماعی به دلالی ارز در فضای مجازی می پرداختند و نقش ویژه ای در تعیین قیمت وگرانی های اخیر بازار ارز داشتند، شناسایی و بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در بررسی به عمل آمده مشخص شد این گروه ها با تاسیس اتاق هایی در فضای مجازی معاملات کاغذی ارز را انجام می دهند و با انجام این گونه معاملات به صورت هدفمند موجب ایجاد تنش در بازار ارز شده بودند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در این تحقیقات پلیسی ۸ مدیر گروه کانالی در فضای مجازی شناسایی شدند، تصریح کرد: در ادامه تحقیقات، هویت مدیران گروه ها شناسایی و با هماهنگی های قضائی هر ۸ مدیر کانال دستگیر و گروه های آنها مسدود و حذف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار داشت: متهمان با صدور قرار مجرمیت از سوی مراجع قضائی برای تکمیل تحقیقات در اختیار این پلیس قرار دارند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.