فرزند آیت الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا با اعلام ترخیص این استاد برجسته اخلاق از بیمارستان و ادامه درمان‌ در منزل و گاه بیمارستان گفت: برنامه‌های علمی و مطالعاتی حاج آقا حتی روی تخت بیمارستان تعطیل نمی‌شود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، سیدحسین فاطمی‌نیا روز سه‌شنبه با تشریح آخرین وضعیت عمومی پدرش  گفت: بیش از یک سال است که حاج آقا درگیر بیماری سرطان است و این بیماری دارای افت و خیز است، می‌توان گفت بیماری مجددا بیدار شده و مقداری حاج آقا را اذیت می کند.

وی افزود: این بیماری مشکلات خود را دارد و حاج آقا در این سن و با مشکلاتی که درگیر است، حتی روی تخت بیمارستان برنامه علمی و مطالعاتی خود را تعطیل نمی کند. تا زمانی که بیمارستان بود، به من سفارش می کرد چه کتاب هایی را برای وی ببرم. بارها در آخر شب و هنگام استراحت حاج آقا دیده ام درحالی که کتاب در دستش است، به خواب می رود.

فاطمی نیا تاکید کرد: جوانان بدانند در هیچ زمانی و به هیچ بهانه و علتی نباید کارهای علمی و مطالعاتی خود را تعطیل کنند.

وی همچنین از تلاش های تمام پزشکان به ویژه ناصرسیم فروش، بهرام مفید و ناصر صدر ممتاز رئیس بیمارستان نیکان همچنین ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمدرضا شانه‌ساز رئیس سازمان غذا و دارو و رضا صابری همدانی متخصص قلب تجلیل کرد و گفت: بیماری پدر مقداری شدت گرفته و از طرف خانواده حاج آقا از مردم تشکر می کنیم و پدر بارها فرمود یک یک عزیزان را دعا می کنم.

غرق در نعمتیم

سیدحسین فاطمی نیا گفت: حدود ۲۰ سال است یکی از برادرانم دچار یکی از سخت‌ترین بیماری هاست، بیماری مادر نیز مدتی است شدت گرفته و وضعیت پدر نیز مشخص است ولی یک شب خدمت حاج آقا گفتم چرا دچار چنین وضعیتی شدیم که رنگ صورت پدرم برافروخته شد و گفت غرق در نعمتیم؛ شرمنده خدا هستیم و هیچ طلبی هم نداریم.

وی اضافه کرد: چشم امید ما به دعای مردم است و از مردم می خواهیم برای سلامتی حاج آقا دعا کنند.

فرزند استاد فاطمی نیا ادامه داد: دو هفته پیش که پدر در بیمارستان و زیر سرم خوابیده بود، خواستم او را بیدار کنم که گفت مگر من خوابم برده بود و من عرض کردم بله ولی حاج آقا گفت نه فکر نمی کنم چون در این فکر بودم که اگر خواستم درس نهج البلاغه را شروع کنم با کدامیک از سه نسخه نهج البلاغه باشد.

وی اظهار امیدواری کرد در فرصتی مناسب درباره سلوک این استاد اخلاق مطالبی را بیان کند و در ادامه گفت: هربار که مادرم وارد اتاق می شود، حاج آقا به صورت تمام قد در مقابل وی بلند می شود.

فرزند فاطمی نیا با بیان این که بزرگترین کتابخانه شخصی در ایران شامل ۵۰ هزار جلد متعلق به این استاد اخلاق است، ادامه داد: بارها شده حاج آقا در جوانی گرسنگی می کشیده تا با پول غذایش یک جلد کتاب تهیه کند یا عبایش را فروخته تا بتواند یک جلد کتاب بخرد؛ همانند آیت الله مرعشی نجفی که با نماز و روزه استیجاری کتاب می‌خرید.

استاد عبدالله فاطمی‌نیا (متولد ۱۳۲۵ در تبریز) خطیب، استاد اخلاق، صاحب‌نظر در زمینه تاریخ اسلامی و کتابشناس همچنین چهره شناخته‌شده ای برای مخاطبان از طریق سخنرانی در منابر و برنامه‌های صداوسیماست. 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.