نماینده ویژه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با «ملا عبدالغنی برادر» رئیس دفتر سیاسی طالبان در دوحه در رابطه با صلح افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش جماران، خبرگزاری آوا افغانستان روز سه شنبه نوشت که محمد ابراهیم طاهریان فرد در دیدار با نمایندگان دفتر سیاسی طالبان، درباره کاهش خشونت‌ها، آغاز مذاکرات بین‌افغانستانی بدون دخالت نیروهای خارجی به ویژه آمریکا و مسائل پیرامون منافع مشترک دو کشور ایران و افغانستان؛ بحث و گفت‌وگو کرده است.

طاهریان همچنین در این سفر با «مطلق بن ماجد القحطانی» نماینده ویژه وزیر خارجه قطر در حل منازعات نیز دیدار کرده است.

به گفته «سهیل شاهین»، دو طرف در این دیدار در خصوص مسائلی از جمله موضوعات مرزی، مشکلات پناهندگان افغان در ایران و مذاکرات صلح و  گفت وگوی بین افغانستانی تبادل‌نظر کردند.

طاهریان در حالی به دوحه سفر کرده است که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان نیز در آستانه آغاز مذاکرات افغانستانی دور تازه سفرهای منطقه‌ای خود را آغاز کرده و قرار است در این دور به پاکستان، قطر و ازبکستان سفر کند.
شمار زیادی از شخصیت‌های افغان خواستار حضور و ایفای نقش جمهوری اسلامی ایران در روند صلح افغانستان هستند. آنها معتقد هستند با توجه به موقعیت و وضعیت سیاسی و روابط ایران با دولت و مردم این کشور، همه جناح ها از نقش آنها در روند صلح افغانستان راضی خواهند بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.